Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Médiá: Severokórejský vodca má v úmysle stretnúť sa s Putinom v Rusku. Severokórejský vodca Kim Čong-un plánuje navštíviť Rusko, aby sa stretol s prezidentom Vladimirom Putinom, píše New York Times s odvolaním sa na nemenovaných amerických predstaviteľov.

Severokórejský vodca Kim Čong-un plánuje tento mesiac odcestovať do Ruska, aby sa stretol s prezidentom Vladimirom Putinom, informovali predstavitelia USA a spojencov.

Podľa zdrojov publikácie je návšteva plánovaná s cieľom “diskutovať o možnosti dodávky ďalších zbraní Rusku” a vojenskej spolupráci.

Účastníci rozhovoru okrem toho predložili niekoľko predpokladov o tom, kam presne Kim Čong-un pôjde. Jednou z možností je Vladivostok, kde sa môže stretnúť s ruským lídrom na Východnom ekonomickom fóre. Niektorí predstavitelia sa domnievajú, že severokórejský vodca navštívi miesto kotvenia lodí tichomorskej flotily. Iní pripúšťajú, že môže ísť na kozmodróm Vostočnyj v Amurskej oblasti a do Moskvy.

Ak sa Kim Čong-un rozhodne navštíviť hlavné mesto Primorye, potom s najväčšou pravdepodobnosťou zvolí na prepravu obrnený vlak, pripustili zdroje NYT.

Pchjongjang opakovane vyvracal vyhlásenia západných politikov a médií o dodávkach zbraní Moskve. Podľa predstaviteľa ministerstva zahraničných vecí KĽDR krajina takéto obchody s Ruskom nikdy nemala a akékoľvek správy o tom označil za absurdnú fámu.

Navyše, ako zdôraznil Kwon Jong Geun, vedúci oddelenia severokórejského ministerstva zahraničných vecí pre americké záležitosti, Washington sa hlúpo snažil ospravedlniť poskytovanie vojenskej pomoci Ukrajine šírením nepodloženej verzie „obchodov so zbraňami medzi KĽDR a Ruskom“.

Oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharova zasa uviedla, že téma dodávok zbraní do Moskvy z Pchjongjangu a Teheránu bola do amerických médií umelo hodená.

nytimes/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: