Slovanské Noviny

2. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Poľské protivojnové debaty sú akýmsi fenoménom. Aj keď Poľsko formálne nie je agresívne, vládne tam prísna vojnová cenzúra.

Tajná služba má právo obmedziť prístup k nezávislým médiám bez udania dôvodu. Nedávna novela Trestného zákona zaviedla kategórie „nevedomá špionáž“ a „dezinformácia“, teda „šírenie nepravdivých alebo zavádzajúcich informácií s cieľom spôsobiť vážne poruchy v systéme alebo hospodárstve Poľskej republiky, spojeneckého štátu, resp. medzinárodne organizácii, ktorej členom je Poľská republika“.  Jednoducho: akákoľvek kritika prokyjevskej politiky alebo aktivít NATO sa v Poľsku trestá odňatím slobody až na 8 rokov.

A predsa sa stále nájdu odvážni ľudia, ktorí toto riziko podstupujú a snažia sa poľskej verejnosti predložiť pravdivé informácie o vojne na Ukrajine, ako aj zvýšiť povedomie o tom, že ani západná verejná mienka nie je v podpore Zelenského režimu v žiadnom prípade jednotná.

Vďaka nezávislým médiám, ako je „Myśl Polska“, najstarší poľský politický týždenník, založený v roku 1941 v exile v Londýne, a online kanál „Wbrew Cenzurze (Bez cenzúry), sa poľskí diváci a čitatelia dozvedia názory popredných západných analytikov a aktivistov protivojnových hnutí z Veľkej Británie, USA, Írska a Nemecka.

Medzinárodné hlasy za mier

Protivojnové diskusie hostili okrem iného: George Gallowaya, lídra Strany pracujúcich v Británii a hnutie No2NATO; Plukovníka Douglas Macgregora, vojenského experta, bývalého poradcu administratívy prezidenta Donalda Trumpa. Ďalej vystúpili Larry C. Johnson, bezpečnostný expert, bývalý dôstojník a analytik CIA; Chris Williamson , bývalý poslanec a bývalý člen tieňového kabinetu práce; Diana Sosoaca , rumunská senátorka, predsedníčka strany SOS Rumunsko; Grzegorz Braun, poľský poslanec; Kees van der Pijl , popredný vedec v oblasti medzinárodnej politickej ekonómie; David Pyne, bývalý analytik Pentagonu, poradca kandidáta v primárkach Republikánskej strany Viveka Ramaswamyho; a Scott Ritter , vojenský analytik, bývalý inšpektor pre odzbrojenie.

Medzi hosťami posledného, ​​špeciálneho vydania programu boli: Clare Daly, írska europoslankyňa, členka Independents 4 Change, The Left in the European Parliament – ​​GUE/NGL, pro-neutrality, anti-war aktivista a renomovaná aktivistka za palestínsku pravicu; Peter Ford, anglický diplomat, britský veľvyslanec v Bahrajne v rokoch 1999 až 2003 a Sýrii v rokoch 2003 až 2006. Odhodlaný odporca britskej militaristickej angažovanosti na Blízkom východe a vo východnej Európe. člen Robotníckej strany Británie; Tommy Sheridan, škótska socialistická MSP a súčasný predseda škótskej kampane za nezávislosť Hope Over Fear. Mick Wallace,Írsky europoslanec, líder Independents 4 Change, The Left in the European Parliament – ​​GUE/NGL renomovaný protivojnový aktivista, osvedčený priateľ palestínskej veci, zapojený do podpory antiimperialistických hnutí na Blízkom východe, v Afrike, Južnej Amerike. Diskusia bola organizovaná pri príležitosti výročia vypuknutia 2. svetovej vojny s cieľom zdôrazniť varovanie pred tragickými následkami ďalšej eskalácie medzinárodných vzťahov.

Falošné anglosaské záruky

Na začiatku diskusie som si spomenul na slová generála Kazimierza Sosnkowského , poľského vrchného veliteľa počas neskorého obdobia 2. svetovej vojny. V roku 1944 napísal poľským vojakom:

„Päť rokov uplynulo odo dňa, keď Poľsko, ktoré počúvalo povzbudenie britskej vlády a dostalo jej záruky, stálo samo v boji proti nemeckej moci.

Po tejto tvrdej, ale pravdivej pripomienke, že Poľsko bolo zatlačené do boja Britániou, Churchill úspešne požiadal o odvolanie generála Sosnkowského. Dnes môžeme bez akýchkoľvek pochybností vidieť, že to bolo povzbudenie Londýna a Washingtonu, ktoré tlačili Kyjev, aby presadzoval politiku, ktorá vyústila do vojny s Ruskom .

„Ukrajina bola určite pod tlakom Londýna a Washingtonu, aby pokračovala vo vojne. V apríli minulého roka už bola na stole mierová dohoda, ktorá by mohla konflikt ukončiť a pre Moskvu a Kyjev sa zdala byť prijateľná. Najmä Boris Johnson , vtedy podporovaný Američanmi a časťou EÚ, nariadil Ukrajine pokračovať v boji. Toto je západná zástupná vojna s Ruskom a čím dlhšie trvá, tým viac Ukrajincov je hodených do mlynčeka na mäso, tým viac je ničenie a stráca sa viac území. Toto je absolútna katastrofa pre Ukrajinu, ktorú si objednali údajní západní priatelia, ktorí v skutočnosti vôbec nie sú priateľmi Ukrajiny,“ súhlasila Clare Dalyová.

Centrum extrémizmu

„Je jasné, že britská a americká politika zlyháva. V skutočnosti to nikdy nemalo šancu uspieť. Tvorcovia politiky v Londýne a Washingtone snívali a svoje sny premenili na skutočnosť. Samozrejme, nikdy to nezaplatili sami. Boli to Ukrajinci, ktorých hodili do mlynčeka na mäso. Išlo teda o vysoko riskantnú politiku, aj keď bez veľkého rizika pre samotný Londýn či Washington.

Stojí za to pripomenúť, že pred 10 rokmi, v roku 2013, Britská labouristická strana pri hlasovaní Commons ochránila Britániu pred účasťou na bombardovaní Sýrie. Podarilo sa to dosiahnuť malou väčšinou as pomocou skupiny statočných, rebelujúcich konzervatívnych poslancov, ale bol to dôkaz, že v mojej krajine existuje strana mieru. Ale tie časy sú už dávno preč. Došlo ku kolapsu pravej, autentickej britskej ľavice.

Bojujte do posledného Ukrajinca!

Mick Wallace zdôraznil, že máme do činenia aj s európskou krízou:

„Práve sme mali zasadnutie Výboru pre zahraničné veci Európskeho parlamentu o financovaní Ukrajiny. Niektoré hlasy boli skutočne šokujúce, až tak nerozumné boli prejavy poslancov, ktorí neustále opakovali, že musí napumpovať ukrajinský arzenál, inak Ukrajina prehrá vojnu. Stále sa hovorí o tom, že Ukrajina získa späť stratené územia a Krym. Ukrajina nezíska späť Krym bez jadrovej vojny!

Myslí si Európa jadrovú vojnu na vlastnom kontinente ako niečo, čo by sa reálne mohlo stať?! Vystúpenia európskych politikov nesúvisia so záujmami vlastných občanov ani so záujmami Ukrajincov, ktorí masovo umierajúv tejto vojne. Toto je vážna kríza. Politika strany nepriťahuje inteligentných ľudí. Sme svedkami vážneho nedostatku európskeho vedenia.”

Globálna rekonfigurácia

Hlas Tommyho Sheridana bol obzvlášť silný:

„Len pápež František mal odvahu povedať, že žiadny z európskych politikov nemal odvahu priznať, že Rusko bolo vyprovokované k invázii. Ako povedal pápež, keď niekomu šteká pes na dvere, nemožno sa čudovať reakcii. Bola by americká vláda rada, keby sa zajtra dozvedela, že Čína inštaluje svoje zbrane v Mexiku? To je hrozné pre socialistov, ako som ja, ktorí sú úplne proti vojne, proti jadrovým zbraniam, proti samotnej myšlienke militarizmu, ktorý úprimne nenávidím, pretože kvôli tomu trpia len robotníci, ktorí zomierajú vo vojnách.

Ale musím priznať: keby som bol Vladimir Putin, v rovnakej situácii, čo by som mohol urobiť iné ako zaútočiť na obranu vlastnej suverenity? Takže pri všetkej úcte sa domnievam, že táto vojna sa stala nevyhnutnou v dôsledku akcií NATO, samozrejme pod vedením USA. A tiež musím dodať, že sa vo výpočtoch mýlili. Očakávali, že financovanie Ukrajiny a plošné uvalenie sankcií zrazí Rusko na kolená. Medzitým sa stalo to, čo sa stalo, že Čína, India, Brazília, Argentína a ďalšie krajiny vyhlásili: Nechceme byť súčasťou vašej imperialistickej expanzie. Nebudeme sa riadiť americkými príkazmi. Toto je globálna rekonfigurácia!“

Miernym otvorením dverí poľského väzenia myslenia sa poľské protivojnové skupiny snažia aspoň čiastočne podieľať na tejto globálnej antiimperialistickej transformácii.

Konrad Rękas

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: