Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Cenzorský priemyselný komplex (CIC) vytvára algoritmy, nie bombardéry. Vitajte v priemyselnom komplexe cenzúry . Je to skôr ako starý „vojenský priemyselný komplex“, čo bola skratka pre armádu, súkromné ​​spoločnosti a akademickú obec spolupracujúce na dosiahnutí dominancie na bojisku USA, pričom výskum a vývoj financuje vláda, ktorá kupuje konečný produkt.

Ale cenzúrny priemyselný komplex vytvára algoritmy, nie bombardéry. Hráči nie sú Raytheon a Boeing, ale spoločnosti sociálnych médií, technologické startupy a univerzity a ich inštitúty. Nepriatelia, ktorým treba dominovať, sú americkí občania, ktorých názory sa líšia od vládnych naratívov v otázkach od reakcií COVID-19 na volebné podvody až po transgenderizmus.

Keď boli pred niekoľkými mesiacmi prvýkrát odhalení, mnohí herci a ich mediálni obhajcovia zvrátene tvrdili, že ako súkromné ​​subjekty konajú z obavy o „demokraciu“ a uplatňujú svoje vlastné práva prvého dodatku.

Záznamy a korešpondencia poradného výboru s neznámou vládnou agentúrou však rozprávajú iný príbeh.

Funkčná vládna iniciatíva (FGI) získala prostredníctvom verejných záznamov žiadosť o dokumenty Poradného výboru pre kybernetickú bezpečnosť Americkej agentúry pre kybernetickú bezpečnosť a bezpečnosť (CISA).

Výbor sa skladal z akademikov a predstaviteľov technologických spoločností, ktorí pracujú s vládnymi zamestnancami v oveľa užšom vzťahu, ako si oni alebo médiá chcú pripustiť. Niekoľko členov poradného výboru, ktorí sa v dokumentoch objavujú ako kvázi federálni aktéri, patrí medzi tých, ktorí hlasno protestujú, že boli súkromnými aktérmi pri cenzúre zákonného amerického prejavu (napr. Kate Starbird, Vijaya Gadde, Alex Stamos).

Členovia poradného výboru sa však často stretávali a tak úzko spolupracovali so svojimi vládnymi pracovníkmi, že federálny kontaktný pracovník výboru pravidelne ponúkal členom svoj osobný mobilný telefón a dokonca im pripomínal, aby používali kanál Slack výboru. Váš priemerný dotknutý občan nemá byrokrata pre vnútornú bezpečnosť na rýchlej voľbe.

Na čom pracovali?

Podvýbor CISA pre „nesprávne, nesprávne a nesprávne informácie“ (MDM) diskutoval o orwellovskom „sociálnom počúvaní“ a „monitorovaní“ a považoval za najlepšie vládne cenzúrne „metriky úspechu“.

Kto mal byť cenzurovaný?

CISA vznikla v reakcii na dezinformačné kampane zahraničných aktérov, no vyvinula sa smerom k domácim „hrozbám“.

Záznamy zo stretnutí uvádzajú, že Suzanne Spauldingová z Centra pre strategické a medzinárodné štúdie povedala, čoe by nemali:

„Zamerajte sa výlučne na riešenie zahraničných hrozieb… [ale] na zdôraznenie toho, že domáce hrozby zostávajú, a hoci pripisovanie je niekedy nejasné, CISA by mala byť citlivá na domáce rozdiely, ale nemôže sa príliš zameriavať na takéto obmedzenia.

CISA by teda mala bojovať proti „veľkoobjemovým dodávateľom dezinformácií skôr, ako sa dodávateľ pripíše domácej alebo zahraničnej hrozbe“ a nestarať sa toľko o maličkosti prvého dodatku.

Viac výpovedný je postoj skupiny k tomu, čo nazývala „mal-information“ – zvyčajne informácie, ktoré sú pravdivé, ale v rozpore s preferovanými naratívmi cenzora. Dr. Starbird napísal v e-maile: „Bohužiaľ sa zdá, že súčasný verejný diskurz (čiastočne výsledkom informačných operácií) akceptuje malinformácie ako „reč“ a v rámci demokratických noriem…“ V tom leží dilema pre cenzorov, ako napísal Starbird: „Takže Ohýbame sa do praclíka, aby sme čelili úsiliu zlého úmyslu podkopať misiu CISA? Alebo zapustíme korene a vlastníme pôdu, ktorá hovorí, že táto taktika je súčasťou súboru techník používaných na podkopávanie demokracie?

Je mrazivé, že sa vôbec neberie do úvahy, či je informácia pravdivá, alebo či má verejnosť právo ju vedieť. „Demokracia“ v tejto formulácii je čokoľvek, čo zachováva naratív vlády.

V súlade s tým skupina diskutovala o odporúčaniach na boj proti „nebezpečne nepresným zdravotným radám“. Uvažovalo sa o úlohách FBI a vnútornej bezpečnosti pri riešení „domácich hrozieb“ a pracovník CISA cítil potrebu pripomenúť podvýboru „obmedzenia CISA v boji proti politicky motivovaným naratívom“.

CISA nemohla cenzurovať všetkých ľudí, ktorých poradcovia chceli. A mohla by čeliť rovnakému rozhorčeniu, aké privítalo Výbor pre riadenie dezinformácií prezidenta Bidena, ktorý vedie spievajúca cenzorka Nina Jankowicz .

Američania nechceli, aby tento orgán rozhodoval o tom, čo môžu povedať, a Biden ho zavrel do troch týždňov. Poradcovia CISA si boli plne vedomí toho, že ich prácu možno spájať s prácou DGB, a dokonca uvažovali o zmene názvu podvýboru MDM. Dr. Starbird v e-maile poznamenala, že “odstránila ‘monitorovanie’ takmer z každého miesta, kde sa objavilo” a urobila “ďalšie obranné zmeny/vymazania slov.” Podobne Vijaya Gadde z Twitteru „varoval skupinu pred vykonávaním akýchkoľvek odporúčaní na sociálne počúvanie“.

Skupina tiež hľadala krytie zvonku a zvnútra vlády. Strávili neprimerane veľa času rozprávaním o „socializácii“ výboru a jeho práce – niečo, čo DGB zjavne neurobilo. A ako partizánska kampaň hľadali prirodzených spojencov. V zápiskoch zo stretnutí je zaznamenané, že sa snažili „identifikovať kontaktný bod z progresívneho hľadiska občianskych práv a občianskych slobôd na nábor ako [odborníka na danú vec]“.

Vládny výbor, ktorý hľadá straníckych spojencov, zahmlieva svoj účel a nedokáže byť ani úprimný, pokiaľ ide o povahu účasti svojich členov, bude riešiť online pravdu pre Američanov? Vitajte v priemyselnom komplexe cenzúry.

Pete McGinnis

O autorovi: Pete McGinnis je riaditeľom komunikácie vo Funkčnej vládnej iniciatíve.

Pôvodným zdrojom tohto článku je RealClearWire

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: