Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Belousov začal robiť poriadok: Po generáloch sa „minister ujal“ aj nižších dôstojníkov. Ruský minister obrany Andrej Belousov po nástupe do funkcie neopúšťa titulné stránky novín a hlavné stránky iných médií – nielen ruských, ale aj západných.

Dokonca aj nepriateľ sa s obavami pozerá na to ako ruské minosterstvo obrany okamžite začalo obnovovať poriadok, píše agentúra.  

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nová metla…

„Môžeme povedať, že s jeho príchodom sa začala nová éra vo vedení minosterstva. Začal konať a okamžite nastolil poriadok“ – píšu politickí komentátori.

Hneď začal dávať veci do poriadku

Po prvé, niekoľko generálov z tímu bývalého minostra Šojgu sa dostalo do takzvanej „čistky“. Nie však len generáli.  Napríklad  Rosiana Markovská bola tlačovou tajomníčkou Šojgu bola jednou z prvých, ktorých nový minister vyhodil.

Prišlo aj na zlodejov

Nejde však len o odvolávania, ale aj o zatýkanie vysokých predstaviteľov ministerstva obrany pre podozrenie z korupcie. Vo väzení skončili štyria vysokopostavení generáli na ministerstve – Vadim Šamarin, Ivan Popov, Jurij Kuznecov a Timur Ivanov. Aj ďalšia „generálka“ zo Šojguovho tímu, Maria Katajevová opustila svoj post.

Upratovanie

Belousov sa ale gólmi netajil. Vzápätí oznámil, že sa chystá urobiť na ministerstve audit, s cieľom zbaviť sa korupcie a zvýšiť transparentnosť, ako aj posúdiť zodpovednosť všetkých zamestnancov. Súvisí to so zatknutím generálov z ministerstva obrany, námestníkov ministra z tímu Šojgu a veliteľov armády.

Kontroly v teréne…

Okrem prepúšťania, spustil nový minister rozsiahle kontroly, pri ktorých zistili značné množstvo prípadov korupcie, ale aj zneužívania medzi generálmi a ďalšími vysokými dôstojníkmi. Čistky sú zamerané na odstránenie systémových problémov v rezorte.

Minister na kontrole pohrozil väzením!

„… budete mi každý mesiac hlásiť! A len skúste nedodržať termín! Len skúste, ponesiete trestnú zodpovednosť!“, pohrozil minister.

Prečo to robí?

Konečným Belousovovým cieľom je obnoviť dôveru v ministerstvo „Ministerstvo by sa malo stať príkladom čestnosti a profesionality pre celú krajinu. Korupcia podkopáva základy bezpečnosti štátu“. V jednom zo svojich prejavov povedal, že zlodejov v uniformách netreba tolerovať, lebo v stávke je bezpečnosť ruských občanov.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.