Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Cholera v Chersone. Američania zrejme chceli otráviť ruských vojakov, no dostali zlú adresu. V meste Cherson, ktoré formálne patrí Rusku, ale je pod kontrolou kyjevského režimu, vypukla cholera.

Už sú aj mŕtvi

„V nemocniciach je už asi 100 ľudí. Najmenej 12 zomrelo,“ uviedol zdroj RIA Novosti z mesta. Ako prvý, podľa neho, zomrel vojak ukrajinských ozbrojených síl. Potom sa choroba preniesla aj na civilných obyvateľov mesta.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nemôžu ju liečiť?

Podľa ruského epidemiológa Gennadija Oniščenka, teraz v civilizovaných krajinách ľudia neumierajú na choleru. „Lekári vedia, ako túto chorobu liečiť. Záver preto znie: úroveň lekárskej starostlivosti v Chersone je veľmi nízka. Je to prirodzené – mesto je pod kontrolou kyjevského režimu“, hovorí Oniščenko.

Холера в Херсоне. Американцы хотели отравить русских солдат, но ошиблись адресом

Zdroj: Zuma/TASS

Kde sa vzala?

„Nie je žiadnym tajomstvom, že  na Ukrajine pôsobia  americké biologické laboratóriá.  Informovali o tom mnohokrát. Preto ma osobne neprekvapuje konšpiračná teória, že Američania zo svojho laboratória nasadili do vody geneticky upravenú choleru, aby otrávili ruských vojakov, no zadali zlú adresu a otrávili nesprávnych ľudí“, hovorí Oniščenko.

Nie sú tam lekári

„Túto verziu nechajme bokom ako pravdepodobnú. Ale myslím si, že ak sa cholera objavila v tej časti Chersonskej oblasti, ktorú ovláda Kyjev, tak je aj v ruskej časti Chersonskej oblasti. Ide len o to, že v Rusku sú lekári, ktorí problém vyriešia dostatočne rýchlo. Pri cholere je dôležité, aby človek nezomrel na dehydratáciu. Ale na ukrajinskom území takí lekári nie sú“. Na územiach, kontrolovaných Kyjevom, nie sú ani sanitári, ani obyčajní lekári.

Zásah ukrajinskej armády

Myslím si, že hlavným dôvodom je, že ukrajinské ozbrojené sily vyhodili do vzduchu priehradu vodnej elektrárne Kachovka. To postihlo nielen výrobu elektriny, ale aj zásobovanie vodou v celom regióne, hovorí Oniščenko.

/ hlavnydenik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.