Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Francouzský novinář Erik Tegnér se vydal na natáčení do migračního centra na italském ostrově Lampedusa a nestačil se divit, když na něj pracovnice Evropské unie tlačila, aby netočil migranty.

Francouzský novinář a aktivista Erik Tegnér z redakce Livre Noir přijel na Lampedusu a začal s migranty, kteří skoro všichni hovoří francouzsky, natáčet rozhovory. A migranti mu narovinu přiznali, že do Evropy migrují za lepším životem, že neutíkají před válkou. Během natáčení rozhovorů se ale dostal do konfliktu s delegátkou Evropské unie, která ho požádala, aby migranty netočil vůbec, anebo když tak jenom jejich nohy, ale ne obličeje.

Videa prý sabotují snahy neziskovek, které pro migranty žádají Schengenská víza na francouzské ambasádě v Římě. Když totiž Tagnér natočí tato videa, dostanou se do rukou francouzských úředníků a ti odmítnou migrantům víza do Francie udělit, protože se na videu přiznávají novináři, že míří do Francie za lepším životem, neprchají ale před válkou.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Delegátka EU mu dokonce začala vyhrožovat, že to, co dělá, je nelegální a sabotuje migrantům záchranu před válkou v Nigeru.

Více ve videu:

Většina migrantů ve sběrném táboře na břehu Středozemního moře tvrdí, že prchají z Nigeru, kde došlo koncem června k vojenskému převratu. Niger je frankofonní oblast, vlastně celý prostor Sahelu je bývalým francouzským koloniálním prostorem, takže logicky všichni teď z Nigeru míří do Francie. Hrozba války a aktivita Al-Kajdy na rozhraní Mali, Burkiny Faso a Nigeru se tak stává záminkou pro migraci tisíců Afričanů, z nichž mnoho jich vůbec z Nigeru nepochází.

Migrují z Pobřeží slonoviny, z Guineji a z dalších států Sahelu. Prostě Evropská unie a její delegáti koordinují příval černochů do Evropy, aby proces Velké výměny byl do roku 2035 v Evropě naplněn a bylo ve velkých evropských metropolích dosaženo Arabského rovníku. A na posilu tohoto migračního toku přispěchalo i Sorošovo Slovensko. Kdo by to před 8 lety řekl, že jednoho dne budou migranti volně proudit přes opuštěné hraniční přechody s Maďarskem.


Zdroj: aeronet.news / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d