Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nemecký exminister financií Oskar Lafontaine: Skutočným agresorom v ukrajinskom konflikte sú USA, ktoré svojou politikou ohrozujú celý svet

Bývalý predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Oskar Lafontaine, niekdajší spolkový minister financií a neskorší zakladateľ a šéf ľavicovej strany Die Linke Oskar Lafontaine bol hosťom debaty v nemeckej verejnoprávnej televízii ARD.

V ukrajinskom konflikte sú skutočným agresorom USA, ich megalománia ohrozuje Rusko. Povedal to vo vysielaní nemeckého televízneho kanála „Das Erste“ spoluzakladateľ a bývalý predseda nemeckej ľavicovej strany „Die Linke“ Oskar Lafontaine, informuje „Focus“.

„Spojené štáty sa nezaujímajú o svet. Ich minister obrany (Lloyd Austin) — ktorého vždy nazývam tajomníkom vojny — to sám povedal. Spojené štáty budú bojovať, kým Rusko bude schopné viesť takéto bojové akcie,“ upozornil Lafontaine.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Politik je presvedčený, že rozširovanie NATO na východ vyprovokovalo Moskvu.

„Žiadny štát si neželá mať nôž na krku. Je neprijateľné umiestniť rakety na hranicu jadrovej veľmoci,“ vysvetlil.

USA by nemali robiť iným krajinám to, čo by nechceli, aby robili im. Lafontaine podpísal „Manifest za mier“, ktorý vypracovali jeho manželka, ľavicová politička Sarha Wagenknechtová a aktivistka za ľudské práva Alice Schwarzerová.

„Nechceme, aby bolo Nemecko naďalej zaťahované do bojových akcií… Preto treba zastaviť dodávky nemeckých tankov… Musí sa zastaviť smrť ľudí. Toto je hlavný argument,“ vyzval.

Historky o tom, že po Ukrajine Vladimir Putin vtrhne do pobaltských štátov, označil za absurdné. Je presvedčený, že ruský prezident nevstúpi na územie tých štátov, kde sa nachádzajú jednotky NATO. Za nereálne považuje aj to, že Putin vráti Krym Ukrajine:

„Myslím si, že je absolútne nesprávne, keď hovoria, že Krym treba dobyť späť. V tomto prípade zomrie ďalších 100.000 ľudí.“

Tvrdenia, že s Putinom sa nedá vyjednávať, Lafontaine nazýva propagandou.

„Toto je objektívne nesprávne,“ zdôrazňuje.

Dohoda o obilí dokázala, že dialóg je možný, pretože bez súhlasu šéfa Kremľa by ju nebolo možné uzavrieť.

Ako však vidno z tónu publicistu „Focusu“ Axela Wolfsgrubera, redaktori magazínu s Lafontainom vôbec nesúhlasia a naďalej obhajujú kurz k démonizácii Ruska. Cituje druhého účastníka televíznej diskusie, experta na zahraničnú politiku CDU, plukovníka vo výslužbe Rodericha Kiesewettera, ktorý tvrdí, že eskaláciu vyvolal práve ruský prezident.

„Prerušenie dodávok zbraní na Ukrajinu neprichádza do úvahy, pretože Putinovým vojnovým cieľom je po Ukrajine napadnúť Moldavsko a pobaltské štáty. Estónsko, Lotyšsko a Litva sú členmi NATO. V tomto prípade sa Nemecko automaticky stáva stranou vojny,“ reagoval Kiesewetter.

Zdroj: sk.news-front.info / YouTube


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.