Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Začnem tento článok reakciou jedneho nemeckého občana na ohlásený navrhovaný nový zákon:   „Týmto sa rozbíja brutálnym násilím jedna krajina, ktorá voľakedy prekvitala a bola na seba hrdá a sotvakto to badá!“

Nemecké ministerstvo vnútra plánuje realizovať takzvanú „stratégiu povinnej rozmanitosti“ pre štátnu verejnú službu. Plánovaný zákon by tiež mohol znovu rozprúdiť diskusiu o zavedení „kvóty pre migrantov“ priamo pre spolkovú vláde.

Ministerka vnútra Nancy Faeser chce zabezpečiť vyšší podiel ľudí s migrantským pôvodom vo verejnej službe nemeckého štátu.

Nancy Faeser (SPD) je poverená presadzovaním návrhu tohto federálneho zákona. SPD, Zelení a FDP sa na takomto projekte dohodli už v koaličnej zmluve. Cieľom zákona je zabezpečiť „viac etnickej pestrosti“ v štátnych orgánoch.

V roku 2022 sa vedúci oddelení ministerstva vnútra dvakrát stretli s predstaviteľmi odboru splnomocnenca federálnej vlády pre migráciu, utečencov a integráciu Reem Alabali-Radovanom (SPD), aby definovali rámec pre túto iniciatívu. K dohode o podrobnostiach pripravovaného zákona však podľa informácií z médií zatiaľ nedošlo.

Združenia migrantov v Nemecku majú v tomto smere veľmi ďalekosiahle požiadavky a vyvíjajú aj veľký tlak, aby boli splnené.

Už v roku 2021 predložila silná a vplyvná Federálna konferencia organizácií migrantov v Nemecku (BKMO) návrh zákona o účasti migrantov a utečencov vo federálnej úrovni.

Okrem iného to umožnilo začleniť do základného zákona „nové štátne ciele, rovnoprávnu účasť v štruktúrach štátu, podporu integrácie a boj proti rasizmu a diskriminácii.“

Ďalej by sa vo federálnej správe malo zaviesť právo voliť pre nenemeckých občanov v miestnych voľbách a cieľová kvóta pre ľudí s „migráciou a migračným pozadím“.

To všetko svedčí o tom, že ak bude naďalej vo vláde súčasná koalícia, tak Nemecko už nikdy nebude také, ako si ho predstavoval a chcel ho mať jeho legendárny a prvý povojnový kancelár Konrad Adenauer, ale aj Helmut Kohl.

Nemecko práve zažíva hlboké zmeny štruktúry jeho obyvateľov a s tým spojené fundamentálne zmeny v etnickom zložení riadiacich štruktúr štátu.

Určite to však nie je to, čo chce väčšina etnických nemeckých občanov.

Aj preto koalícia stráca v preferenciách a AfD rastie.

AUTOR: Roman Bednár

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: