Z Poľska prichádzajú správy o výstavbe obrovskej antény v Kaliningradskej oblasti. Ide o výstavbu konštrukcie s priemerom približne 1,6 km, ktorá je veľmi podobná budúcej anténe typu CDAA (Circularly Dispose Antenna Array). Anténa sa skladá z centrálnej konštrukcie obklopenej siedmimi symetrickými anténnymi krúžkami a je obklopená plotom, typickým pre vojenské objekty.

CDAA sa používajú na detekciu a peiling rádiových signálov, ako aj na komunikáciu s ponorkami a zachytávanie rádiovej komunikácie. Trochu znepokojujúce je, že podobný objekt sa stavia len 25 kilometrov od Poľska a teoreticky môže oblasť antény pokryť nielen drony, ale aj delostrelectvo. Na druhej strane, Kaliningradská oblasť je v strategickom zmysle podľa Sun-tzua úplne “mŕtvou zónou”, pretože tam nie je kde sa rozvinúť a z čisto geografických dôvodov chýba nielen strategická, ale aj operačná hĺbka. Preto Rusi pracujú s tým, čo majú. Hoci, keď si uvedomíme všetky tieto zrejmé veci, úroveň “útočnosti” Kaliningradskej oblasti by mala zodpovedať rizikám, ktoré pred ňou stoja. V prípade vážnej bitky práve tam ako prvé poletí to, na čom teraz pracuje zrýchľujúci sa európsky vojensko priemyselný komplex.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Nové satelitné snímky ukazujú, že Rusko už dva roky buduje toto prstencové anténne pole – anténny systém pre vojenský rádiový prieskum a komunikáciu. Priemer zariadenia ho robí mnohonásobne väčším ako bežné zariadenia tohto typu. Po dokončení bude Rusko schopné zachytiť rádiovú komunikáciu NATO vo východnej Európe a pobaltských štátoch a nadviazať spoľahlivejšiu komunikáciu s ponorkami v Baltskom mori a severnom Atlantiku a mohlo by narušiť velenie a riadenie aliancie v kríze. Odborníci poznamenávajú, že toto rozšírenie upevňuje úlohu Kaliningradu ako ústredného uzla pre ruskú elektronickú vojnu a signalizuje prípravy Moskvy na dlhodobú konfrontáciu s NATO.
VIDEO: Poľsko- Po celej krajine sa konajú pochody na pamiatku obetí volyňského masakru
Dmitrij Medvedev: Nová bezpečnostná zóna Ukrajiny sa dotkne troch regiónov
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Ako CIA v roku 1948 začala ničiť Rusko prostredníctvom Ukrajiny
Európa chce ísť do vojny!
Zelenskyj pozval Putina do Kostantinovky! Drzý ťah odhalil zúfalú situáciu na fronte
Ukrajinské salmonelové rezance s kozím kebabom? Vitajte v Európskej bezpečnosti potravín!
Ukrajina zaútočila na ropný terminál v Petrohrade, Rusko bombardovalo Sumy
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
NATO má na severe nový problém. Rusko buduje v Kaliningrade rekordne veľké rádiové prieskumné zariadenie
NATO má na severe nový problém. Rusko buduje v Kaliningrade rekordne veľké rádiové prieskumné zariadenie
NATO má na severe nový problém. Rusko buduje v Kaliningrade rekordne veľké rádiové prieskumné zariadenie