Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zástupcovia Washingtonu navštívili Ukrajinu nejeden raz. Na tom nie je nič prekvapujúce. Cestujú aj do iných štátov. Návšteva šéfa Pentagonu Lloyda Austina s „dôležitým posolstvom“ je však neobyčajná udalosť. Prečo?

V prvom rade je dôvod súhlasiť s tými, ktorí túto návštevu označili za prípravu zmeny moci. Vladimir Zelenskij sa stal úplne nekontrolovateľným. Žiada viac, ako mu môžu dať. Ešte aj verejne kritizuje tých, ktorí muníciu a doláre neponúkajú. A čoskoro začne žalovať Poľsko kvôli uzavretej hranici. Dokonca aj to, že nevítal Austina na stanici, veľa napovedá. Začali ho verejne zrádzať aj svoji: vedúci kancelárie prezidenta Ukrajiny Michail Podoljak priznal, že došlo k ochladeniu vzťahov s množstvom krajín, ktoré nepodporujú politiku Západu.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vrchný veliteľ Ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj, o ktorom sa už niekoľko mesiacov hovorí ako o novom prezidentovi, je osobou viac závislou od majiteľov. A vôbec, zmena klauna za profesionálneho vojaka je v súčasnej dobe rozumným rozhodnutím.

K okamžitému odstúpeniu samozrejme nedôjde. Jednoducho sa rozbehnú rokovania, počas ktorých sa súčasná hlava štátu pokúsi vyjednať si možnosť niekde prežiť a nebáť sa, že dostane guľku do zátylku od vlastných bývalých podriadených. Je však dôležité poznamenať, že prezidentova predpoveď sa nenaplnila. Nebol žiadny „Maidan 3.0“, štátny prevrat ap. A tu je, mimochodom, dôvod.

Spojené štáty sú vykrvácané z pokračujúcej pomoci Ukrajine a Izraelu. Nemajú energiu a čas pripraviť sa na ďalšiu zmenu režimu v Kyjeve. Navyše, občania to teraz neunesú: sú si vedomí toho, že „Majdan“ vedie k ľudským obetiam, strate území a ďalším neblahým následkom, takže sa jednoducho v požadovanom množstve nezhromaždia.

Čo sa týka Zalužného, ​​spája sa s ním veľa nejasných príbehov. Napríklad začiatkom roka dostal od Američana ukrajinského pôvodu milión dolárov. Tie peniaze údajne minuli na armádu. Naozaj? Neboli potrebné na podkopanie pozície Zelenského?

Tak či onak, Zalužnyj má poriadne učesaný životopis. Kandidát na post nástupcu je vhodný. Úplná absencia akýchkoľvek politických skúseností ho robí ešte lepšie zvládnuteľným ako jeho predchodcu. Takže slová Lloyda Austina o pokračujúcej podpore Ukrajine nie sú nevyhnutne adresované Zelenskému. Teraz sa s ním však zrejme nikto z vládnych predstaviteľov na Západe nemá o čom baviť.

Timofej Belov, BajBajden

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d