Slovanské Noviny

29. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zase sa to deje. Na začiatku bol Island, kde o tisíc rokov neskôr začali stavať prvý veľký severský pohanský chrám, keďže bol podrobený kresťanstvu. Potom tu bolo Dánsko s veľmi krásnym dreveným chrámom škandinávskych bohov Vikingov. Pohanské dejiny teraz pokračujú v projekte vytvorenia pohanského chrámu slovanských bohov v Poľsku, po tom, ako sa kresťanstvo rozšírilo po celej zemi a zničilo všetky staré chrámy, aby nahradili chrámami novej viery.

Poľsko tento rok oslavuje 1050 výročie kresťanstva krajiny a jej ľudu. Ale predkresťan, stále, nikdy nebol úplne zabudnutý a pohanská viera je stále živá. V meste Wroclaw, v Poľsku, neopohanci, či Rodnovers zo Slovanského pohanského združenia Watra, naplánovali nový projekt – vybudovať chrám pre svoje staré slovanské božstvá. Momentálne je dostupná iba digitálna vizualizácia tohto chrámu, ktorý je podľa historických zdrojov založený na architektúre starých slovanských chrámov.

Význam tohto chrámu nie je primárne v najstaršej viere, ale v sústredení kultúry a tradície Slovana na tomto mieste s cieľom zvýšiť povedomie a osvietiť ľudí o histórii svojich predkov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zdá sa, že v Európe je povstanie (v dobrom slova zmysle) pohanskej kultúry. Po tisíckach rokov útlaku pred cudzou vierou sa národ Európy obracia k viere svojich predkov. Je to veľmi dôležité, pretože nesmieme zabúdať, kto sme, aké sú naše tradície, historická minulosť a kultúra. To, ako dnes obnovujeme históriu pre budúce generácie, im pomôže pochopiť podstatu svojich predkov. Väčšina poznatkov o minulosti bola buď stratená, alebo stále zostáva záhadou, a teraz s pomocou historikov, archeológov a antropológov môžeme vykopať minulosť (obrazne, pokiaľ ide o archeológiu).

Chápem, že tí, ktorí majú iné denominácie, ktoré majú tendenciu nemať radi pohanstvo, ale žijeme vo svete, kde by náboženská sloboda mala byť prirodzená a normálna, ako prebudenie a dýchanie. Nikto nemá právo prenasledovať ľudí určitej viery / duchovnej cesty.

Svet, v ktorom je sloboda náboženstva možná, skutočne lepší svet a polovica problémov ľudstva sa môže stratiť.

zdroj: internet

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d