Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

#1 lož: Ak Rusko vezme Ukrajinu, budeme ďalší

Pre túto lož neexistuje žiadny dôkaz a je to lož, ktorá je ešte zvláštnejšia ako lož, že ak Vietnam padne do rúk komunistov, bude to len prvé „domino“ a všetky ostatné padnú a Sovietsky zväz resp. alebo komunistická Čína ovládne svet.

Rusko v skutočnosti nemalo žiadnu motiváciu napadnúť Ukrajinu, kým USA neuskutočnili prevrat , ktorý v roku 2014 zvrhol a nahradil ukrajinskú neutralistickú vládu a nastolil zúrivo protiruskú vládu. Štáty NATO jednomyseľne odmietli rokovať s Ruskom o dlhodobej červenej línii národnej bezpečnosti Ruska proti Ukrajine – krajine s najbližšou hranicou ku Kremľu (ústredné velenie Ruska) vzdialenej len 317 míľ – ktorá sa stále pridáva k americkej protiruskej vojenskej aliancii NATO.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dňa 7. januára 2022 NATO odmietlo túto požiadavku Ruska. Ani by o tom nerokovali. Boli odhodlaní porušiť červenú líniu Ruska. Jediným spôsobom, ktorý Rusku zostal, ako uskutočniť svoju červenú líniu v tejto záležitosti, ktorá je taká dôležitá pre ruskú národnú bezpečnosť, bolo vziať Ukrajinu predtým, než bude Ukrajina prijatá do NATO a bude vybavená americkou jadrovou raketou.

Podobne, ale v opačnom smere, kubánska raketová kríza v roku 1962 spôsobila, že americký prezident John Fitzgerald Kennedy odmietol povoliť Sovietskemu zväzu povolenie Kuby a nainštalovať sovietske rakety, ktoré by mohli do 30 minút zasiahnuť americké centrálne velenie v Bielom dome. Veľký rozdiel oproti Ukrajine v tejto situácii – v situácii, v ktorej sa vtedy nachádzala Kuba – je v tom, že Chruščov bol ochotný rokovať s Kennedym o tejto záležitosti, a aj to urobil, aby zabránil jadrovej vojne. Ďalším veľkým rozdielom v tomto prípade je, že Kremeľ je od Ukrajiny vzdialený len 5 minút letu rakety, nie 30 minút, a že štáty NATO vôbec odmietli rokovať s Ruskom .

Po tomto odmietnutí NATO zo 7. januára 2022 – odmietnutie dokonca o tejto záležitosti rokovať – Rusko malo potrebu konať z hľadiska národnej bezpečnosti a nič menšie ako invázia na Ukrajinu si nemohla vyžadovať akciu, ktorú NATO prinútilo Rusko. . Imperialistickou agresívnou mocnosťou je tu Amerika (virtuálny vlastník aliancie NATO), NIE Rusko.

Amerika požaduje právo rozšíriť svoje impérium do 5 minút od centrálneho velenia Ruska; Rusko sa nevyhráža rozšírením svojich hraníc do 5 minút od centrálneho velenia Ameriky. USA a ich kolónie nehanebne klamú o tom, ktorá strana je agresorom proti druhej strane. Samotná myšlienka, že Rusko malo nejaký záujem na invázii do ktorejkoľvek z krajín NATO – alebo dokonca na invázii na Ukrajinu pred americkým prevratom vo februári 2014 tam obrátilo Ukrajinu zúrivo proti Rusku – je krutá a nenávistná lož, ktorá má svoj pôvod vo Washingtone DC a je papagájovať po celej svojej ríši.

#2 lož: Vojna na Ukrajine začala 24. februára 2022

V skutočnosti sme teraz v desiatom roku tejto vojny. Vojna na Ukrajine sa začala v roku 2014 , ako povedal Stoltenberg z NATO a Zelenskyj z Ukrajiny.

Začalo to vo februári 2014 americkým prevratom , ktorý nahradil demokraticky zvoleného a neutrálneho prezidenta americkým vybraným a zúrivo protiruským vodcom, ktorý okamžite zaviedol program etnických čistiek, aby sa zbavil obyvateľov v regiónoch , ktoré drvivou väčšinou hlasovali. za zvrhnutého prezidenta .

Rusko vojensky odpovedalo 24. februára 2022 s cieľom zabrániť Ukrajine v tom, aby umožnila USA umiestniť raketu len 317 míľ alebo päť minút letu rakety od Kremľa, a teda príliš krátko na to, aby Rusko odpovedalo pred jeho ústredným velením. by už bol sťatý americkým jadrovým útokom. (Ako som 28. októbra 2022 v nadpise uviedol: „NATO chce umiestniť jadrové rakety na ruských hraniciach Fínska – Fínsko hovorí áno“ . USA to požadovali, najmä preto, že americké jadrové rakety umiestnia oveľa bližšie ku Kremľu ako v súčasnosti. 507 míľ ďaleko — nie tak blízko ako Ukrajina, ale zatiaľ najbližšie.)

#3 lož: Toto je vojna medzi Ukrajinou a Ruskom

Ukrajina bola medzi Ruskom a Amerikou neutrálna, až kým Obamov brilantne vykonaný ukrajinský prevrat , ktorý jeho administratíva začala plánovať najneskôr v júni 2011 , úspešne vyvrcholil vo februári 2014 a okamžite vymenoval zúrivého protiruského, ktorý mal zaviesť v regiónoch, ktoré odmietli nový protiruský prevrat. Vláda kontrolovaná USA uskutočnila „Protiteroristickú operáciu“ s cieľom zabiť demonštrantov a v konečnom dôsledku terorizovať obyvateľov v týchto regiónoch s cieľom zabiť čo najviac z nich a prinútiť ostatných utiecť do Ruska, aby sa po voľbách Ak by sa konalo, proruskí voliči by už neboli medzi voličmi .

Vláda USA zapojila pred aj po prevrate organizáciu Gallup na prieskum verejnej mienky, aby zisťovala medzi Ukrajincami , a najmä tými, ktorí žili v Krymskej nezávislej republike, ich názory na USA, Rusko, NATO a EÚ; a vo všeobecnosti boli Ukrajinci oveľa viac proruskí ako pro-USA, NATO alebo EÚ, ale to bol najmä prípad Krymu; takže americká vláda vedela, že Krymčania budú obzvlášť odolní.

V skutočnosti to však nebola nová informácia. V rokoch 2003-2009 len asi 20 % Ukrajincov chcelo členstvo v NATO, zatiaľ čo asi 55 % bolo proti. V roku 2010 Gallup zistil, že zatiaľ čo 17 % Ukrajincov považovalo NATO za „ochranu vašej krajiny“, 40 % uviedlo, že je „hrozbou pre vašu krajinu“. Ukrajinci vnímali NATO prevažne ako nepriateľa, nie priateľa. Ale po Obamovom ukrajinskom prevrate vo februári 2014 by „členstvo Ukrajiny v NATO získalo 53,4 % hlasov, jedna tretina Ukrajincov (33,6 %) by bola proti. “ Neskôr však bola podpora v priemere okolo 45 % – stále viac ako dvakrát vyššia ako pred prevratom .

Inými slovami: to, čo urobil Obama, bolo vo všeobecnosti úspešné, ovládlo to Ukrajinu alebo väčšinu z toho a zmenilo názor Ukrajincov na Ameriku a Rusko. Ale až po uplynutí času sa neokonzervatívne srdce amerických miliardárov úspešne vštepilo do ukrajinského národa, aby sa Ukrajina stala životaschopným miestom na umiestnenie amerických jadrových rakiet proti Moskve (čo je tam cieľom americkej vlády).

Okrem toho: Americkí vládcovia tiež potrebovali urobiť nejakú prácu na americkej verejnej mienke. Až vo februári 2014 – v čase Obamovho prevratu – malo viac ako 15 % americkej verejnosti „veľmi nepriaznivý“ názor na Rusko . (Tesne predtým, ako Rusko napadlo Ukrajinu, toto číslo už vzrástlo na 42 %. Americká tlač – a akademická obec alebo „experti“ na verejnú politiku – boli veľmi efektívni pri riadení verejnej mienky v prospech amerických miliardárov.)

#4 lož: Toto nie je vojna medzi Ukrajinou a Ruskom; je to vojna medzi Európou a Ruskom

Toto je preformulovanie klamstva #1. Pravdou je, že ide o vojnu medzi miliardármi, ktorí kontrolujú americkú vládu, verzus (tj ich snahou už od 25. júla 1945 ) dobyť (ovládnuť) Rusko, ktoré má viac prírodných zdrojov ako ktorákoľvek iná krajina. Americkí miliardári kontrolujú najmä 100 najväčších amerických korporácií, ktoré predávajú (hlavne zbrane) vláde USA a jej kolóniám (jeho „spojeneckým“ vládam); a preto, aby mohli pokračovať v raste svojho čistého majetku, títo miliardári musia kontrolovať svoje trhy, ktorými tieto vlády. A robia to tak, že ich investičné portfóliá rástli na hodnote ešte viac, oveľa viac, než na amerických akciových trhoch . Je to ich kolektívny podnikateľský plán.

Nielenže bolo NATO vytvorené americkým režimom v roku 1949, aby mohol režim dobyť Rusko, ale dokonca aj EÚ bola vytvorená vládou USA za rovnakým účelom – dobyť Rusko . Členské štáty NATO aj EÚ preberajú od vlády USA a jej agentov pokyny týkajúce sa ich medzinárodných vzťahov.

Európske štáty nemajú prakticky žiadnu suverenitu, ale sú len kolóniami svojho diktátora (od 25. júla 1945), režimu USA, ktorý ovládajú jeho miliardári. Americká aristokracia kontroluje aristokraciu každej zo svojich kolónií. V impériu nemôže byť demokracia a nie je ani v tomto. Toto je realita vojny na Ukrajine: je to imperialistická vojna režimu USA a jeho kolónií proti Rusku, ktorá sa (doteraz) vedie na ukrajinských bojiskách.

Eric Zuesse

O autorovi: Najnovšia kniha investigatívneho historika Erica Zuessea , AMERICKÁ RÍŠA ZLA: Hitlerovo posmrtné víťazstvo a prečo sa sociálne vedy potrebujú zmeniť , je o tom, ako Amerika ovládla svet po druhej svetovej vojne, aby ho zotročila miliardárom z USA a spojencov. Ich kartely získavajú svetové bohatstvo kontrolou nielen svojich „spravodajských“ médií, ale aj spoločenských „ved“ – oklamaním verejnosti. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d