Slovanské Noviny

4. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

MZV RF reagovalo na pokus o bombový útok na plynovod v Srbsku

Chcú zbaviť Budapešť jej suverenity. Upozornila na to hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharova, keď komentovala objavenie výbušnín v blízkosti plynovodu zo Srbska do Maďarska.

„Chcú Maďarsko zbaviť jeho suverenity… Robia to rôznymi spôsobmi: politicky, snahou zasahovať do vnútorných záležitostí a volieb; ekonomicky, nútením ho robiť nadiktované rozhodnutia, ktoré poškodzujú ekonomiku a blahobyt Maďarov a prostredníctvom energetického sektora, snahou zabrániť Maďarsku v prijímaní kvalitných a cenovo dostupných zdrojov,“ napísala diplomatka.

Tiež poznamenala, že „Budapešť sa tomu dôsledne bránila“. Podľa nej potom prešli na silové scenáre, ktoré boli otestované na príklade „Nord Stream 1 a 2“.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

/ news-front.su /