Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Michelko všetko o výsledkoch referenda o predčasných voľbách: „Takmer 1,2 milióna oprávnených voličov nechce túto vládu, to je veľmi jasný a dôležitý odkaz!“

Referendum o predčasných voľbách síce nebolo triumfom opozície, ale celkom určite to nebol ani debakel. Teraz ide o to, ako s týmto mandátom naloží opozícia, či sa bude správať tak, aby čo najmenej z týchto hlasov prepadlo, konštatuje vo svojom komentári publicista a politický analytik Roman Michelko.

Účasť na referende o skrátení volebného obdobia súčasnej vlády bola nakoniec na úrovni 27, 5 percenta, čo toto referendum radí medzi stredne úspešné. Nedosiahla sa účasť nad 30 percent, ale zase nebola ani pod 20-mi percentami.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

K referendu prišlo takmer 1,2 milióna ľudí, čo nie je málo. Opozícia získala oproti voľbám v roku 2020 takmer 400-tisíc hlasov a to je niečo, čo by malo byť pre koalíciu jasným mememtom. Keďže koalícia, ale aj prezidentka, korporátne aj verejnoprávne médiá vedeli, že kvórum je vysoké, stratégia bola jasná. Nepustiť túto tému do verejnej debaty. To sa im podarilo. V televíziách neboli žiadne okrúhle stoly, žiadne špecializované debaty v prospech či neprospech referenda. Totálne mediálne ticho. Ak by neexistovala mediálna alternatíva, občan by sa o konaní referenda ani nedozvedel!

Rozmeňme si teda výsledky referenda na drobné. Najvyššia účasť bola v Trenčianskom a Žilinskom kraji. Najlepšie výsledky mali okresy Považská Bystrica – cez 40 percent a Čadca, takmer 40 percent. Naopak, podľa očakávaní mali najnižšiu účasť okres Dunajská Streda a Staré Mesto v Bratislave. Dobré výsledky boli dosiahnuté na severovýchode Slovenska v okresoch Humenné, Svidník a Stropkov. Teda baštou opozičných síl sa stáva Trenčiansky a Žilinský kraj a severovýchod Slovenska.

No a čo ukázalo referendum v zmysle presunu hlasov voličov od volieb v roku 2020? SMER, z ktorého sa neskôr oddelil HLAS, získal vo voľbách v roku 2020 527172 hlasov, ĽS NS získala v roku 2020 229 660 hlasov, z nej sa neskôr oddelila REPUBLIKA. Vo voľbách v roku 2020 získala teda parlamentná opozícia spolu 568 327 hlasov.

K referendu prišlo takmer 1,2 milióna občanov a 98,5 percent z nich hlasovalo za referendovú otázky, a hlási sa teda k opozícii, resp. je nespokojná so súčasnou koalíciou. To je nárast o približne 400-tisíc hlasov. Ak teda bude koalícia hovoriť o debakli opozície, je to extrémna lož a hrubé zavádzanie.

Takmer 1,2 milióna oprávnených voličov nechce túto vládu, to je veľmi jasný a dôležitý odkaz. Teraz ide o to, ako s týmto mandátom naloží opozícia, či sa bude správať tak, aby čo najmenej z týchto hlasov prepadlo.

Referendum o predčasných voľbách síce nebolo triumfom opozície, ale celkom určite to nebol ani debakel. No a ak má niekto na základe referendových výsledkov podnet k tomu, aby sa nad sebou čo najskôr zamyslel, tak je to koalícia. Jej politika viedla k tomu, že opozícia získala nových 400-tisíc voličov. Toto číslo pre jej budúcnosť neveští nič dobré.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Roman Michelko / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d