Slovanské Noviny

28. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

McGregor: Výbuchy na „Nord Stream“ spôsobili USA a Británia

Za výbuchmi plynovodov „Nord Stream“ a „Nord Stream 2“ stoja Spojené štáty a Británia.

Povedal to bývalý poradca ministra obrany v administratíve exprezidenta USA Donalda Trumpa plukovník vo výslužbe Douglas McGregor v relácii „Judging Freedom“ s Andrewom Napolitanom.

„Musíme zistiť, ktoré krajiny mali príležitosť to urobiť. A tu ide reč o Kráľovskom námorníctve [Veľkej Británie] a americkom námorníctve. Myslím, že je to celkom zrejmé,“ zdôraznil McGregor.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Poukázal aj na vyjadrenie bývalého šéfa poľského ministerstva zahraničia, europoslanca Radoslawa Sikorského, ktorý na Twitteri poďakoval Spojeným štátom za poškodenie plynovodu „Nord Stream“ (čoskoro ho však vymazal).

McGregor tiež označil za absurdné obvinenia z ruskej alebo nemeckej účasti na bombových útokoch.

news-front