Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Majitelia fitness centier sú zúfalí z opatrení Matovičovej vlády. Pre ušlý zisk a za diskrimináciu podávajú žalobu na štát 

Plné zuby opatrení majú aj majitelia fitness centier v susednom Poľsku. Rovnako ako na Slovensku aj tu museli posilňovne zostať zatvorené.

Na internete vo veľkom koluje petícia https://www.peticie.com/peticia_za_otvorenie_fitness_centier_poas_pandemie_covid_19 za otvorenie fitness centier a športových klubov aj počas druhej vlny pandémie COVID-19. Do dnešného dňa ju podpísalo už takmer 17 000 ľudí.

„Nachádzame sa v dobe, kedy si ľudia potrebujú budovať imunitu viac, ako kedykoľvek predtým. Žiadame, aby sa prehodnotili a stanovili dostatočné hygienické opatrenia a obmedzenia, s ktorými by mohli počas druhej vlny ostať fitness centrá a športové kluby v prevádzke. A to v čo najkratšom možnom čase,“ píšu signatári.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Únia fitness centier Slovenska chce ísť ešte ďalej a na svojej stránke zverejnila formulár, https://ufcs.sk/formular-zaloba/ktorý vyzýva vyplniť všetkých podnikateľov v zasiahnutom segmente.

„Vyplnením týchto údajov mám záujem o podanie žaloby na štát za diskrimináciu, ušlý zisk a odškodnenie prevádzky. Tento formulár bude doručený priamo právnikovi únie: Fridrich Lawyers s.r.o,“ píše sa na oficiálnom webe únie.

V momentálnej situácii je podľa únie realizácia nátlakových akcií či demonštrácií proti opatreniam celkom zbytočným krokom. Proti prijatým opatreniam chcú bojovať inou cestou. „Máme obrovský priestor, kvôli tomu, že vieme, že všetky veci, ktoré sa stali sú v priamom rozpore s ústavou,“ konštatujú členovia únie.

„Reálne sa situácia zhoršuje, čísla bohužiaľ narastajú. Pre náš segment to vôbec nevyzerá dobre. Dá sa predpokladať, že tento stav bude dlhodobý. Pokiaľ tá krivka neklesne, čo predpokladám by mohlo byť niekedy koncom januára, tak nemáme šancu fungovať,“ dodal Andrej Mozolani z Únie majiteľov fitness centier.

Posilňovňa sa registrovala ako cirkev

Plné zuby opatrení majú aj majitelia fitness centier v susednom Poľsku. Rovnako ako na Slovensku aj tu museli posilňovne zostať zatvorené. Manažérka jednej z prevádzok v hlavnom meste Krakov sa však rozhodla pre nečakaný zvrat. Vo svoj prospech využila skutočnosť, že podniká naozaj v silne katolíckej krajine. Zo zúfalstva pristúpila k tomu, že svoje fitness centrum oficiálne registrovala ako cirkev. Jej zákazníkom začala ponúkať bohoslužby, v rámci ktorých si ľudia môžu vyskúšať aj stroje na cvičenie.

„Pretože fitness lekcie už nie sú povolené, začíname dnes organizovať náboženské stretnutia pre členov Cirkvi zdravého tela,“píše manažérka posilňovne Marta Jamrózová v príspevku na sociálnej sieti .

Príspevok sa za krátky čas stal virálnym a okrem zákazníkov prilákal aj pozornosť kontrolórov a polície. Právna kľučka sa však veľmi nevyplatila, podľa webu Wyborcza.pl https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26411680,policyjna-wizyta-w-krakowskim-kosciele-zdrowego-ciala-spisali.html?disableRedirects=true tu počas kontroly cvičilo 12 ľudí, ktorým polícia ich aktivitu rýchlo zatrhla.

Jarmózová pripustila, že sa k tomuto kroku rozhodla v úplnom zúfalstve. „Je to o prežitie. Prevádzkujeme hotel, fitnes centrum a squashové kurty. Behom pár mesiacov sa všetko zrútilo, sme na dne. V lete sme sa snažili získať zákazníkov späť. Približne polovica sa ich vrátila a teraz musíme znova zatvoriť. To neprežijeme,“ opísala situáciu manažérka.

Zdroj: startitup.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.