Slovanské Noviny

29. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Mnohí, aj ústavní právnici sa zhodujú v tom, že žijeme v časoch vydierania a sme podrobení nátlaku a zastrašovaniu. 

Slovensko má práceneschopný parlament, v bežných krajinách je to dôvod na paniku. U nás skôr naopak, treba sa mať na pozore, ak sú ctení poslanci v pracovnej eufórii.

Akoby prestala fungovať aj pandemická komisia, krízový štáb, vláda. Informácie či skôr rozkazy vydáva minister obrany. V mnohých krajinách sveta sa to deje, ak sa v nich uskutoční vojenský prevrat. A vládu v štáte vezmú dočasne či natrvalo do rúk generáli.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Minister obrany nám práve oznámil – nateraz „iba“ ako možnosť, že kto nebude mať v rukách certifikát o negatívnom testovaní „predavačka ho nemusí pustiť do obchodu“. Našťastie, nešpecifikoval, či do potravín, alebo napríklad do galantérie. Lebo ak tým vyjadrením myslel konkrétne potraviny, ide o mimoriadne vážny výrok.

Občania, ktorí sa z najrôznejších príčin nezúčastnia na testovaní, lebo podľa ich úsudku to ohrozí ich zdravie či zdravie ich blízkych (a to skutočne ani minister obrany vylúčiť nijakým rozkazom nemôže) sa dnes dozvedeli, že armáda im zrejme zaklincuje dvere od bytov a domov, tak, ako to bolo na začiatku pandémie v Čínskom Wu-Chane. Slabšie povahy tam vtedy skákali z okien, ale na tak veľkú krajinu to zas nejaký úbytok obyvateľstva nevyvolalo.

Mnohí, aj ústavní právnici sa zhodujú v tom, že žijeme v časoch vydierania a sme podrobení nátlaku a zastrašovaniu. Možno si to ešte generalita nestihla všimnúť, ale to sú trestné činy.

Aj keď, zas, na jej obranu – ona to má príkazom (uznesením) od vlády. Teda, hm, treba sa pýtať či od vlády, alebo iba od jej predsedu.

Tu však vzniká veľmi vážne podozrenie z prekročenia právomocí verejného činiteľa. Uznesenie vlády SR č. 665 z 18. októbra 2020 k návrhu na prípravu a vykonanie celoštátneho testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19 v čase núdzového stavu totiž  k variantu, že sa občan nezúčastní testovania, neuvádza absolútne nič. A nikto nemôže konať nad rámec toho, čo mu zákon umožňuje či prikazuje. Ani minister obrany.

Ministra obrany uznesenie vlády splnomocňuje iba k zabezpečeniu a vykonaniu celoplošného testovania. K ničomu inému. Ani k tomu, aby rozhodoval či tvrdil, čo bude s tými, ktorí sa testovať nedajú.

Pre dôkladný obraz o tom, čo obsahuje predmetné uznesenie vlády, zverejňujeme jeho webovú adresu TU.

Nie je celkom normálne, aby si predstaviteľ silovej zložky štátu prisúdil právo konať (rozhodovať) nad rámec toho, čím je poverený. Bez súhlasu vlády, parlamentu. Vláda ministra obrany poverila jediným a to jediné je v citovanom vládnom uznesení.

Všetko ostatné začína dvíhať adrenalín už aj tak dosť na súčasné pomery pokojnej a obvykle trpezlivej a chápavej časti obyvateľstva. A samotné uznesenie vlády sa stáva iba zdrapom papiera v rukách jej vlastných ministrov.

Autor: Ivan Brožík

Zdroj: hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d