Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Pred pár dňami sa stalo niečo zaujímavé. Po teroristickom útoku v tureckom Istanbule, pri ktorom zahynuli desiatky ľudí a stovka bola zranená, turecké úrady vyhlásili, že americkú „úprimnú sústrasť“ neprijímajú.

Následne Turecko spustilo (citujem) „vojenskú operáciu proti kurdským teroristom v severnej Sýrii a zneškodnilo 184 teroristov“.

Čo sa nespomína je terč úderu. Centrum pre výcvik militantov PKK v Rojave. S údajnou prítomnosťou amerických inštruktorov a stíhačiek, ktoré si nedovolia vzlietnuť. Turci mali dať Američanom dostatok času na evakuáciu.

Znie to povedome? Ak áno, je to možno kvôli iránskej odvete v januári 2020, ktorej sa americké základne v Iraku nedokázali ubrániť.

Ak je uvedené pravda (čo podľa „expertov“ z kaviarní iste nebude), potom to znamená, že členský štát NATO (Turecko) zaútočil na americké zariadenie a druhýkrát po Iráne ponížil „najväčšiu bojovú silu v dejinách sveta“.

Aká veľká facka to mohla byť? Turecký minister obrany Akar hovorí, že „úkryty teroristov, bunkre, tunely a sklady boli úspešne zničené“ a dodal, že „takzvané veliteľstvo organizácie bolo tiež zasiahnuté a zničené“. Efektivita 90%.

Aj s pripustením istého zveličenia je očividné, že odveta bola zásadná a účinná. Takže, čo tu môžeme mať? Členský štát NATO takmer obvinil Washington z veľkého teroristického útoku proti jeho veľkomestu? A potom ten istý členský štát otvorene zaútočil na zariadenie pod správou amerických inštruktorov?

Môže byť táto konštrukcia vôbec dôveryhodná? Ak si spomenieme na to, čo sa v júli 2016 dialo v Turecku a následne bola tureckými jednotkami „vyprataná“ americká základňa Incirlik, vec dáva logiku.

Kto útočil? Kto zachraňoval? Rovnaké modus operandi ako pri zvrhnutí de Gaulla, keď začal o NATO pochybovať? Koho nástrojom je NATO? Nechajme na znalých. Nie tých, čo len robia PR a potom dostanú „flek“ na centrále.

„Keep the Germans down, Keep the Americans in, Keep the Russians out,“ znela okrídlená veta prvého generálneho tajomníka NATO, britského generála Ismaya, keď bez okolkov hovoril o účele aliancie.

Indícia. Všetky tri heslá sa týkajú sily a vplyvu na európskom kontinente. Potom začínajú dávať zmysel aj súčasné udalosti, vrátane vyhodenia Nord Streamu do vzduchu. O ktorom je ohlušujúce ticho.

V tejto súvislosti si položme otázku. Čo dnes vôbec znamená byť členským štátom NATO?

Turecký prezident sa mal vyjadriť, že sa mu nepáčia rozhodnutia NATO a EÚ, pretože sú prospešné pre Spojené štáty a nie pre bezpečnosť a svetový mier. Douglas MacGregor, človek z prostredia, hovorí, že vojna NATO proti Rusku môže ľahko vyústiť do kolapsu NATO a EÚ, čo zabije „posledný klinec“ do rakvy zosnulej hegemónie.  Tá podľa neho ešte trvá len vďaka zotrvačnosti a propagandistickej mašinérii.

Rozpadne sa v rámci týchto súvislostí NATO priamo nám pred očami? Finančné, sociálne, politické, hospodárske a hodnotové krízy v Európe môžu proces urýchliť.

A možno najvtipnejšie na tom bude to, že kolaps nie je výsledok machiavelistického plánu a „hoaxov“ zvonku, ale priamy dôsledok vlastných, samovražedných politík.

Dobrých pre Ameriku, zlých pre Európu. Francúzi už v uliciach viackrát za vystúpenie demonštrovali.

Teraz môžu aktéri ako BRICS sledovať a pravdepodobne sa usmievať nad tým, že mnohých európskych figurantov postihla geopolitická slepota a majú potrebu búchať dverami tým, čo im môžu lacno predať suroviny životne dôležité pre ich priemysel a ľudí.

Multipolárny svet a multilaterálny prístup s perspektívou v 21. storočí sa však dokáže vytvoriť aj bez európskych „quislingov“ a lídrov z výpredaja.

Marián Ďuriš

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: