Slovanské Noviny

19. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Belgicko v roku 1858, nóbl a bohatý západný svet sa zabával chodením do zoologických záhrad, kde namiesto zvierat boli ľudia. Do centra dnešnej Európskej únie, Bruselu, miesta presadzovania ľudských práv, rovnosti, ľudskosti, boli násilne privážaní a vystavovaní ľudia z Afriky ako nezvyčajné, nevídané zvieratá Táto neľudská, snobská zábava bola v 19. storočí veľmi populárna a XX do konca druhej svetovej vojny. „Divosi“ a „barbari“ boli domorodci z kolónií.

Ľudské zoologické záhrady mali ukázať pokrok európskej civilizácie a zdôrazniť kultúrne rozdiely medzi „my“ a „nimi“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Paríž, Hamburg, Antverpy, Barcelona, ​​​​Londýn, Miláno,

V New Yorku sa samozrejme okrem afrických kmeňov ukázali aj Indiáni, Eskimáci, kmene z ostrovov v Pacifiku, ale aj austrálski domorodci.

V roku 1914 bolo v Nórsku zorganizované podujatie, na ktorom 80 ľudí zo Senegalu počas piatich mesiacov prezentovalo živé exponáty vykonávajúce každodenné úlohy, niečo ako dnešné reality show. Cez drevené ploty sa im Nóri posmievali, smiali a ponižovali. Viac ako polovica vtedajšieho nórskeho obyvateľstva platila vstupné na túto strašidelnú párty. Viac ako 18 miliónov ľudí navštívilo svetovú výstavu v Paríži v roku 1889, kde bola hlavnou atrakciou výstava 400 ľudí z francúzskych kolónií. 

Táto hanebná história západnej „civilizácie“ bola zabudnutá a skrytá.

/ slovanskenoviny.sk /

https://t.me/slovanskenoviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.