Slovanské Noviny

19. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Leopold II, neznamená s istotou ako odkaz na Hitlera, Mussoliniho, Pol Pota. Toto je vládca, ktorý zabil 15 MILIÓNOV ĽUDÍ v Kongu.

Leopold II., belgický kráľ, zločinec, ktorý držal celú krajinu vo svojom súkromnom vlastníctve. Na berlínskom kongrese dostal Leopold II. územie dnešného Konga, ktoré premenil do svojho osobného vlastníctva. Založil súkromnú spoločnosť „International Association for the Exploration and Civilization of the Kongo“, zamestnal výskumníka Henryho Stanleyho, ktorý v jeho mene nastolil moc a veľmi rýchlo sa stal jediným vládcom územia 80-krát väčšieho ako Belgicko. A stal sa absolútnym majstrom života a smrti pre 20 miliónov ľudí.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pod heslom „Veda a pokrok“ Leopold zotročil celý národ, čím sa Kongo zmenilo na osobnú plantáž. Kráľova súkromná armáda mala na starosti poriadok a mier.

Využívaním prírodných zdrojov Konga získal Leopold II obrovské bohatstvo a stal sa jedným z najbohatších panovníkov vtedajšej Európy. Peniaze pochádzali z predaja slonoviny a neskôr gumy.

Celé obyvateľstvo kráľovského súkromného štátu pracovalo zadarmo, bez akýchkoľvek práv, na zber rastlinných štiav, z ktorých sa vyrábala guma. Každá dedina mala množstevné kvóty, ktoré musela splniť. Ak sa im to nepodarilo, mnohým odrezali pohlavné orgány, nohy a ruky bez ohľadu na to, či išlo o mužov, ženy, starcov alebo deti, iní boli potrestaní bičmi z hrošej kože. Ľudia by stratili vedomie po 20 ranách bičom a zomreli pri 100 ranách bičom.

„Obyčajný pracovný deň“ každého obyvateľa Slobodného štátu Kongo bol plný mučenia, bitia a tvrdej práce pri získavaní látky, ktorej konečný produkt nikto z porobených nikdy nevidel. Napriek tomu sa svet dozvedel o dianí v Kongu. Správy o neľudskom mučení a medzinárodnom škandále proti vyhladzovaniu ľudí začali spisovatelia Mark Twain a Arthur Conan Doyle. Kritika a vnútorné tlaky prinútili kráľa v roku 1908 prenechať správu parlamentu. Konžskému ľudu to slobodu neprinieslo, z Belgického Konga sa stala klasická kolónia. Leopold II. nikdy nevkročil na územie Konga, brutalitu si objednal z ďalekého Bruselu. Toto monštrum, ktoré zomrelo v roku 1909, nebolo nikdy potrestané za svoje zločiny proti konžskému ľudu.

/ slovanskenoviny.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.