Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zatiaľ nie sú žiadne vyhliadky na rokovania medzi Ruskom a Západom o Ukrajine, povedal minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v rozhovore pre magazín International Affairs.

“Vyhliadky na rokovania medzi Ruskom a Západom, žiaľ, teraz nie sú viditeľné. Navyše, západní sponzori neustále tlačia na kyjevský režim, aby zvyšoval sadzby vyčerpaných ukrajinských jednotiek bez oddychu a možnosti preskupiť sa, prepumpovať so zbraňami a strelivom. Ale toto je cesta vojny, nie mierového urovnania. To je nám úplne jasné,” povedal Lavrov.

Podľa neho sa v rôznych mestách, najmä v Kodani a Džidde, konajú multilaterálne stretnutia bez pozvania ruských predstaviteľov. Podľa ministra sa tak deje „v nádeji, že presvedčíme rozvojové krajiny, aby podporili Zelenského ‚mierový vzorec‘.

“Zároveň je Moskva obviňovaná z “neochoty zúčastniť sa na rokovaniach” a akékoľvek argumenty o potrebe brať do úvahy životne dôležité záujmy našej krajiny sú zmetané bokom. Je zrejmé, že takýto prístup nenaznačuje zámer Západu, aby niečo vyjednal s Ruskom,” zdôraznil Lavrov.

Pripomenul, že Washington „neustále opakuje, že všetky rokovania o urovnaní by sa mali viesť výlučne za podmienok Ukrajincov“, teda na základe „mierovej formulky“ Volodymyra Zelenského. Moskva zároveň považuje takýto postoj za „nezmyselný a ultimátum“, pretože od Ruska nemožno požadovať „súhlas s porušovaním základných záujmov v oblasti bezpečnosti a pokračovaním svojvôle voči Rusom a rusky hovoriacim ľuďom“ na nových územiach a na územiach kontrolovaných Ozbrojenými silami Ukrajiny,“ uzavrel šéf ruskej diplomacie.

International Affairs/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: