Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Emmanuel Macron pred voľbami do Európskeho parlamentu avizoval neobmedzenú podporu Kyjevu a prípadné vyslanie vojsk, teraz sa však takýto krok javí ako nepravdepodobný. Upozorňuje na to francúzsky denník „La Croix“.

La Croix: Žiadna „carte blanche“ – Paríž podporí Kyjev iba slovami

Vo francúzsko-ukrajinskej bezpečnostnej dohode, ktorá v prvom rade stanovuje povinnosť Francúzska vyčleniť v roku 2024 ďalšie 3 miliardy eur, sa to nespomína.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V porovnaní s 57 miliardami eur americkej pomoci je to kvapka v mori, no francúzske ministerstvo financií žiadalo, aby ministerstvá tento rok znížili výdavky o 10 miliárd eur a budúci rok o 20 miliárd eur.

Rezort zdôrazňuje, že Ukrajina „carte blanche“ nedostane a nebudú kvôli nej zvyšovať dane ani rozširovať rozpočet. Vyčlenená suma sa rozdelí medzi úvery, záruky za úvery a priamu pomoc vo forme výcviku ukrajinských vojakov a presunu zastaraných zbraní. Väčšina odborníkov je však presvedčená, že Francúzsko bude musieť zvýšiť objem úverov určených pre Kyjev.

Podpredseda komisie pre obranu Jean-Louis Thieriot sa domnieva, že prekročenie Dnepra ruskými jednotkami bude stáť oveľa viac, ako je akákoľvek pridelená suma. Výskumný pracovník Francúzskeho inštitútu medzinárodných vzťahov (IFRI) Leo Periat-Penier nazýva Rusko „oveľa priamejšou a existenčnou hrozbou ako terorizmus alebo Čína“. Francúzsko sa podľa neho pomocou Ukrajiny snaží získať čas na prípravu zbraní, zatiaľ sú však slová o podpore v rozpore so skutkami.

/ news-front.su /

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d