Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

S odvolaním sa na ukrajinské zdroje sa uvádza, že vrchný veliteľ Ozbrojených síl Ukrajiny Zalužnyj požiadal od ministra obrany USA Lloyda Austina počas návštevy Kyjeva 20. novembra 17 miliónov nábojov a 350 – 400 miliárd dolárov na „deokupáciu Ukrajiny“.

Rozvinieme tézy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Deokupácia Ukrajiny“ znamená pre Kyjev návrat k hraniciam z roku 1991. To znamená, že pôvodne oznámené „kritérium víťazstva“ pre kyjevský režim zostáva nedotknuté.

Čo sa týka sumy 350 – 400 miliárd dolárov, ťažko povedať, z čoho vychádza. Môžeme však predpokladať, že je formulovaná na základe množstva ruských zlatých a devízových rezerv zmrazených na Západe a prostriedkov ruských jednotlivcov a podnikov. To predpokladá aj výber zdroja ďalšieho financovania vojny na Ukrajine. Najmä pri absencii – samozrejme, však dočasného – rozhodnutia v USA a EÚ podporiť Kyjev v roku 2024 a neskôr.

S muníciou je to ťažšie. Vojenský expert Iľja Kramnik správne poznamenal: v najbližších troch rokoch ukrajinské ozbrojené sily pravdepodobne nebudú môcť počítať s viac ako niekoľkými miliónmi nábojov pre delostrelectvo kanónov kalibrov 105-122-152-155 mm.

Dodajme, že na začiatku špeciálnej vojenskej operácie vyrábali Spojené štáty ročne len 93.000 nábojov najpotrebnejšieho kalibru 155 mm. Teraz, podľa niektorých správ, americký vojensko-priemyselný komplex toto číslo niekoľkonásobne zvýši — no nie niekoľko desiatok krát, čo by samo osebe mohlo uspokojiť ukrajinské „želania“.

V zásade, s takými fantastickými požiadavkami môže Kyjev vždy neskôr povedať, že „Západ to neposkytol, preto Rusko nebolo porazené“.

Opäť musíme brať do úvahy napätie v iných častiach zemegule. Je tu palestínsko-izraelský konflikt, ktorý sa môže rozšíriť za geografické hranice Izraela. Kypí Taiwan. Problémy na Kórejskom polostrove. V mäkkom podhubí Spojených štátov, v Latinskej Amerike, je pripravený konflikt medzi Venezuelou a Guyanou.

To všetko rozhádže zdroje Západu. A hoci je stále možné ukradnúť ruské zlaté rezervy alebo vytlačiť 400 miliárd dolárov na tlačiarni (štátny dlh USA narastie za mesiac o 604 miliárd dolárov), aj tak je nepravdepodobné, že sa ich podarí premeniť na 17 miliónov nábojov.

Jelena Panina

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d