Slovanské Noviny

27. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

14.11.2020

Čoraz viac členských štátov Európskej únie sprísňuje opatrenia v období pandémie koronavírusu, zavádza lockdown a iné reštrikcie, obmedzujúce slobodu a pracovné príležitostí občanov. V Rusku to podľa všetkého nehrozí. Vedenie krajiny a úrady vyzývajú obyvateľstvo, aby dodržiavalo všetky preventívne opatrenia a príliš neriskovalo. Totálne zákazy a lockdown sa vôbec nespomína. 

Potvrdil to aj hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov, ktorý v rozhovore pre televíznu stanicu Russia Today povedal, že „mobilizácia zdravotníckeho systému v krajine umožnila, aby v Rusku „neškrtili“ hospodárstvo, ako je to vo mnohých európskych štátoch.“ 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dmitrij Peskov uviedol, že v krajine pripravujú vakcínu proti COVIDu-19 a v súčasnosti z nich testujú niekoľko druhov. Niektoré budú hotové už o niekoľko dní a v decembri sa začne vakcinácia obyvateľstva, ktorá bude výlučne dobrovoľná. Žiadny nátlak na ľudí sa robiť nebude. Vakcína Sputnik-5 bola otestovaná už na niekoľkých desiatkach tisícoch dobrovoľníkov a žiadne negatívne následky neboli (v 16-17% percentách prípadov boli zaregistrované minimálne alergické reakcie). Zdôraznil, že vedenie krajiny chce zachrániť hospodárstvo a preto nemieni zavádzať lockdown.

„Opierame sa o vyhlásenia primátora Moskvy Sergeja Sobjanina, ktorý potvrdil výroky prezidenta Vladimíra Putina, že úroveň mobilizácie nášho systému zdravotníctva, dokonca aj s tými menšími zlyhaniami ku ktorým občas došlo a o ktorých sme hovorili, nám umožňuje zaviesť také obmedzujúce opatrenia za účelom zníženia úrovne infikovania obyvateľstva, ktoré neublížia nášmu hospodárstvu, spoločnostiam a podnikateľom,“ podčiarkol Dmitrij Peskov v rozhovore s moderátorom Antonom Krasovským.

Poukázal na to, že po uskutočnení úspešných testov niektorých druhov ruských vakcín proti koronavírusu, sa už ich masová výroba začala. Hovorca ruského prezidenta prízvukoval, že vedenie krajiny a úrady neplánujú „totálnu vakcináciu“ a prehlásil: „Žiadne násilie, žiadne rozkazy. Našich občanov budú očkovať iba s ich súhlasom a dobrovoľne.“  Vysvetlil, že úrady nebudú zavádzať celoplošne opatrenia, ale v súlade s aktuálnou situáciou.

„Epidémia koronavírusu sa v každom regióne prejavuje inak a  vedenie samospráv bude podľa toho adekvátne reagovať. Každý región má svoj potenciál. To sa týka vedenia, infraštruktúry a hospodárskej sily regiónu. Prirodzene, žiadny región sa nedá porovnávať s Moskvou. Hlavné mesto v danom prípade má osobitné postavenie. Ale je očividné, že v tejto komplikovanej situácii získavame skúsenosti, učíme sa, napravujeme situácie, chyby a zlyhania, ku ktorým došlo“, zdôraznil Dmitrij Peskov.

V rozhovore pre Russia Today tiež hovoril o hlavných výzvach, ktorým čelí Rusko – od sankcií až po koronavírus. Vysvetlil, prečo Rusko podporuje Lukašenka, objasnil ako sa podarilo dosiahnuť prímerie v Náhornom Karabachu, či Kremeľ aj naďalej považuje za priateľov arménskeho premiéra Pašiňana a azerbajdžanského predsedu vlády Alieva, podčiarkol, že Rusko sa nemieša do vnútorných záležitostí USA, ale naopak Spojené štáty sa snažia negatívne ovplyvňovať dianie v Rusku, prezentoval pohľad Kremľa na šaškovanie s údajným „otrávením“ Navaľného, vysvetlil taktiku Ruska vo veci budovania plynovodu Severný prúd-2, hovoril o vzťahoch s Ukrajinou o aktuálnom dianí vo svete, atď.

A mimochodom Peskov vysvetlil aj to, prečo sa Putin nezaočkoval proti koronavírusu.

Zdroje:

(1) Песков о Лукашенко, отравлении Навального и прививке для Путина // интервью с Антоном Красовским, YouTube, 12.11.2020

(2) https://www.youtube.com/watch?v=rL7PwyM2Bzg

(3) tem a vek

autor: Eugen Rusnák

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d