Slovanské Noviny

29. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ak by ste pred 10 rokmi niekomu povedali, že samotné myšlienky dokážu mať priamy efekt na náš fyzický svet, zrejme by ste vyzerali ako blázon.

Dnes je však situácia iná.

Za posledných pár rokov veda hlavného prúdu dobieha poznanie, že vedomie skutočne súvisí a môže mať priamy účinok na to, čo my nazývame fyzický materiálny svet.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Experimenty v posledných desaťročiach skúmali, či samotné ľudské pohnútky dokážu ovplyvniť vlastnosti vody. Táto otázka bola aj predmetom výskumu alternatívnej medicíny, pretože ľudské telo je tvorené z približne 70 % vody.

Záujem o danú tému bol v súčasnosti rozdúchaný niekoľkými vedcami. Tí tvrdia, že vedomím ovplyvnenú vodu je možné skúmať prostredníctvom ľadových kryštálov, ktoré vznikli zo vzoriek takejto vody.

Vedci prišli s hypotézou, ktorú aj potvrdili, že voda ovplyvnená myšlienkami skutočne mení štruktúru pozorovaných ľadových kryštálov.

Konzistentné výsledky naznačujú, že pozitívne zámery majú vo zvyku produkovať symetrické, dobre vyformované a esteticky pekné kryštály. Na druhej strane, negatívne zámery a myšlienky vedú k asymetrickým, slabo vyformovaným a neatraktívnym kryštálom.

Experiment, ktorý spomínam v tomto článku bol vykonaný Deanom Radinom, PhD., ktorý je hlavným vedcom na IONS a pričlenenej fakulte, oddelení psychológie na Sonomskej štátnej univerzite.

Bol urobený pokus, ktorý meral, ako úmysel ovplyvňuje formáciu ľadových kryštálov.

Jeho spolupracovníkom bol aj Masuru Emoto, japonský vedec na energetiku a autor mnohých publikácií, plus niekoľko ďalších výskumníkov a vedcov.

Experiment testoval hypotézu, či voda vystavená vzdialeným úmyslom zmení estetickú hodnotu ľadových kryštálov, ktoré vzniknú z takto ovplyvnenej vody.

Pokus ovplyvniť vodu na vzdialenosť tisícov kilometrov

Počas doby 3 dní približne 2 000 ľudí v Rakúsku a Nemecku zameriavali svoje myslenie na vzorky vody, ktoré boli umiestnené v elektromagneticky odtienenej miestnosti v Kalifornii.

Ďalšie vzorky boli umiestnené mimo odtienenej miestnosti tak, aby mohli slúžiť ako vzdialená kontrolná vzorka.

Kryštáliky ľadu vyformované z viacerých vzoriek vody pri rozdielnom zaobchádzaní boli následne vyfotografované technikom.

Každý obraz bol ohodnotený na svoju estetickú krásu 2 500 nezávislými sudcami. Výsledné dáta boli ďalej analyzované ľuďmi, ktorí nepoznali, akým východzím podmienkam boli jednotlivé vzorky vystavené.

Závery ukázali, že test bol konzistentný s množstvom predošlých štúdií poukazujúcich na to, že myšlienkové zámery sú naozaj schopné ovplyvniť štruktúru vody.

Ako sa líšia kryštály vody z vodovodu, jazera a rieky

Skôr spomínaný výskumník Masaru Emoto sa v jednej dávnejšej štúdii vykonanej v 90. rokoch rozhodol skúmať kryštály 3 druhov vody – z vodovodu, jazera a rieky.

Pri vode z vodovodu nedokázal získať esteticky pekné kryštály. Dokonca sa mu to nedarilo ani u vody z riek a jazier nachádzajúcich sa v blízkosti veľkých miest.

Na druhej strane, kryštály z vody jazier a riek ďaleko od civilizácie vyprodukovali kryštály, z ktorých každý mal svoju jedinečnosť a zároveň boli esteticky veľmi príjemné.

Výsledky z uvedenej štúdie tiež ukázali, že tvar a fyzická štruktúra vody sa zmenili, ak sa k vode smerovali dobré slová, hrala dobrá hudba, prípadne ukázala, zahrala či ponúkla čistá modlitba.

Platí to aj naopak – keď sa voda vystavila negatívnym vplyvom, vytvorili sa z nej znetvorené kryštály.

Videoklip, ktorý vás prinúti zamyslieť sa

Videoklip nižšie je z filmu Čo my len vieme z roku 2004, ktorý zobrazuje kombinácie niekoľkých faktorov týkajúcich sa prepojení medzi kvantovou fyzikou a vedomím.

Predstaví sa v ňom viacero prominentných vedcov a výskumníkov. Film tiež vyhral niekoľko nezávislých filmových ocenení.

Žena beží na metro, popri tom telefonuje. V strese si chce vziať tabletky (zrejme na ukľudnenie), tie sa jej však rozsypú. Kým ich pozbiera, metro jej ujde.

V stanici metra práve v tej dobe prebieha výstava s obrázkami ľadových kryštálov z vody, ktorá bola vystavená rôznym myšlienkam. Poradie obrazcov je nasledovné:

  1. Voda z priehrady
  2. Ta istá voda po tom, čo sa jej dostalo požehnania od budhistického mnícha
  3. Čistá destilovaná voda
  4. Voda vystavená energii lásky
  5. Voda, ktorej bolo povedané „Ďakujem“
  6. Voda, ktorej bolo povedané „Je mi z teba zle, zabijem ťa.“

Na konci videa sa žene prihovorí neznámy muž a povie jej:

„Udivujúce, však? Keď myšlienky dokážu toto urobiť vode, predstavte si, čo naše myšlienky môžu spôsobiť nám…“

zdroj: sila vedomia

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar

https://slovanskenoviny.sk/chcete-podporit-tvorbu-slovanskych-novin/

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d