Slovanské Noviny

21. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Juraj Krajčík: „Na základe veľkého počtu žiadostí zúfalých ľudí sme včera trestné oznámenie na I. Matoviča a spol“ vzor v článku

05.11.2020

Ja som ho dnes osobne podal na Generálnu prokuratúru. Pre všetkých záujemcov, ktorí by sa tiež rozhodli konať ako ja, pripájam znenie pre skopírovanie a následné doplnenie osobných údajov. Podať to môžete na podateľni každej Okresnej alebo Krajskej prokuratúre, alebo na hocijakom Obvodnom oddelení policajného zboru. Samozrejme si nezabudnite urobiť rovnopis a dať si ho oraziť, aby Ste mali dôkaz, že sa tak stalo. Následne Vás príslušný orgán musí do 30 dní informovať ako s Vaším podaním naložil. Prajem Vám Veľa štastia Priatelia. Spolu ich zastavíme!!!

Zdravím Priatelia. Na základe veľkého počtu žiadostí zúfalých ľudí sme včera s JUDr. Štefanom Harabinom pripravili trestné oznámenie na I. Matoviča a spol., prepodozrenie zo spáchania viacerých trestných činov v období núdzového stavu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Meno, priezvisko, titul, adresa TP, e-mail, tel. číslo
________________________________________________________________________________

Okresná/Krajská/Generálna prokuratúra/Oddelenie policajného zboru
Adresa…..

V (Bratislave) dňa …11.2020

Vec: Oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich, že boli spáchané trestné činy:
1) Nátlaku, podľa § 192 ods. 1), 4) písm. d) Trestného zákona 
2) Zneužitia právomocí verejného činiteľa, podľa § 326 ods. 1), pism. a),b),c)
3) Prípadne i iných trestných činov, ktorých formálne znaky podľa Vašich zistení mohli spáchať.

Dolupodpísaný …………meno priezvisko (ďalej ako „oznamovateľ“), podávam oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich, že došlo k spáchaniu trestnému činu Nátlaku podľa § 192 ods. 1), 4) písm. d) Trestného zákona, ktorého sa mal dopustiť Igor Matovič, toho času predseda Vlády SR, vláda SR a hlavný hygienik SR ako organizovaná skupina počas trvania núdzového stavu v období od 22.10.2020 do 1.11.2020. Domnievam sa, že skutková podstata tohoto trestného činu bola naplnená tým, že Igor Matovič ako predseda vlády SR spolu s vládou SR, konkrétne Richardom Sulíkom, Veronikou Remišovou, Štefanom Holým, Eduardom Hegerom, Andrejom Doležalom, Jánom Mičovským, Romanom Mikulecom, Jaroslavom Naďom, Máriou Kolíkovou, Ivanom Korčokom, Milanom Krajniakom, Jánom Budajom, Branislavom Gröhlingom, Natáliou Milanovou, Marekom Krajčím a hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom, ako organizovaná skupina, počas trvania núdzového stavu, vyvíjali hrubý psychický nátlak na občanov SR, že ak sa nepôjdu dobrovoľne testovať na prítomnosť vírusu COVID-19 v období 31.10.2020 do 1.11.2020 v čase od 7:00 do 22:00 hod., bude im obmedzená Ústavou SR garantovaná základná zdravotná starostlivosť a že od 2.11.2020 bez potvrdenia o negatívnom teste, nebudú môcť nastúpiť do zamestnania a ich deti do škôl. Ďalej, táto organizovaná skupina nabádala vyhláškou prevádzkovateľov maloobchodov, aby bez potvrdenia o negatívnom teste nevpustili nikoho do svojich prevádzok.

Nepochybujem o tom, že sa táto organizovaná skupina dopustila v súbehu už hore uvedeného trestného činu nátlaku podľa § 192 ods. 1), 4) písm. d) Trestného zákona aj ďalšieho trestného činu a to trestného činu Zneužitia právomocí verejného činiteľa a to podľa § 326 ods. 1), pism. a),b),c), tiež v čase vyhlásenia a trvania núdzového stavu. Som presvedčený, že skutková podstata tohto trestného činu bola naplnená tým, že evidentne v rozpore s ústavným zákonom č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu i v čase núdzového stavu, ktorý má prednosť pred zákonmi (§ 5 ods. 4) „V čase núdzového stavu môže iba prezident SR na návrh vlády (písm. a) nariadiť výkon mimoriadnej služby profesionálnym vojakom).

Toto oznámenie podávam za účelom preverenia, či vyššie uvedené skutočnosti a konanie podozrivých Igora Matoviča, toho času predsedu Vlády Slovenskej republiky a horeuvedenej organizovanej skupiny, nie je v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky a či ich konanie nezakladá trestnoprávnu zodpovednosť v zmysle slovenských právnych predpisov, nakoľko vyššie uvedené skutočnosti nasvedčujú tomu, že mohlo dôjsť k spáchaniu trestných činov:

1) Nátlaku, podľa § 192 ods. 1), 4) písm. d) Trestného zákona 
2) Zneužitia právomocí verejného činiteľa a to podľa § 326 ods. 1), pism. a),b),c), obidva trestné činy spáchané v čase vyhlásenia a trvania núdzového stavu.
3) Prípadne i iných trestných činov, ktorých formálne znaky podľa Vašich zistení mohli spáchať.

Zároveň žiadam, aby orgány činné v trestnom konaní za účelom zistenia skutkového stavu postupovali v súlade s § 2 ods. 10 Trestného poriadku a aby som o postupe orgánov činných v trestnom konaní bol v zmysle § 197 ods. 3 a § 198 ods. 1 Trestného poriadku, informovaný.

S úctou

—————————————-
meno priezvisko

Prílohy:

zdroj: fb Juraj Krajčík

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d