Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

(TASR) – Izraelský parlament schválil v pondelok zákon, ktorý dáva ministrom právomoc zakázať v krajine vysielanie spravodajskej televízie al-Džazíra.

Premiér Benjamin Netanjahu následne oznámil, že bude okamžite konať. TASR o tom informuje podľa agentúry AFP.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zákon, prijatý pomerom hlasov 70:10, umožňuje z dôvodu poškodzovania národnej bezpečnosti zakázať vysielanie obsahu zahraničných staníc, no tiež uzavrieť ich pracoviská v Izraeli.

“Teroristický kanál al-Džazíra už nebude vysielať z Izraela. Mám v úmysle okamžite konať v súlade s novým zákonom, aby som zastavil činnosť tohto kanála,” uviedol Netanjahu na sociálnej sieti.

Izrael v januári tvrdil, že novinár al-Džazíry a reportér na voľnej nohe zabití pri nálete v Pásme Gazy boli “teroristickí agenti”. Vo februári uviedol, že ďalší novinár tejto televízie, zranený pri inom útoku, je zástupcom veliteľa jednej z jednotiek hnutia Hamas.

Al-Džazíra tieto obvinenia dôrazne odmietla a obvinila Izrael z toho, že sa systematicky zameriava na jej pracovníkov v Pásme Gazy, kde Izrael vedie od októbra minulého roku vojnu s Hamasom. Pri izraelskom útoku v decembri zahynul kameraman al-Džazíry a zranenia utrpel vedúci redakcie tejto televízie v Pásme Gazy.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d