Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kongresman Thomas Massie vyzval USA, aby opustili NATO

Spojené štáty musia opustiť NATO, povedal v pondelok republikánsky člen Snemovne reprezentantov USA Thomas Massie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Na Havaj sa zmluva NATO nevzťahuje. Niektorí odborníci tvrdia, že to treba zmeniť. Ja hovorím: vyraďme zvyšných 49 štátov (z dohody – pozn. red.),” napísal Massie na svojom účte na sociálnej sieti X.

Deň predtým CNN s odvolaním sa na predstaviteľa amerického ministerstva zahraničia informovala, že americký štát Havaj, na ktorého území sa nachádza najväčšia základňa americkej tichomorskej flotily Pearl Harbor, nepodlieha článku 5 NATO, Charte o kolektívnej obrane. V prípade útoku na Havaj by sa teda tento článok neuplatnil.

Hrozby vystúpením krajiny z NATO najčastejšie zaznievajú z úst predstaviteľov Republikánskej strany USA.

Bývalý prezident Donald Trump teda opakovane dal jasne najavo, že ak vyhrá novembrové voľby, môže v júni 2025 zvolať aliančný summit, na ktorom sa bude diskutovať o budúcnosti organizácie. Trump tiež zdôraznil, že nie je spokojný s prácou NATO a pohrozil odchodom z aliancie, ak európski partneri Washingtonu nebudú súhlasiť s tým, že budú niesť väčšiu finančnú zodpovednosť za svoju vlastnú bezpečnosť.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d