Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Myslieť si, že USA môžu ukončiť vojnu na Ukrajine z lásky voči Ukrajincom je omyl. Američanmi vyprovokovaná vojna na Ukrajine sa nevyvíja podľa predpokladaného amerického scenára. Pentagon sa postupne dostáva do slepej uličky.

Plány USA využiť Ukrajinu na rozloženie a zničenie Ruska nevyšli. Nevyšli ani plány ekonomickej likvidácie Ruska a ani plány zmocnenia sa obrovského nerastného bohatstva Ruska.  

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na nižšie uverejnených amerických stránkach Ministerstva obrany USA Pentagon konečne priznal význam zbrojárskej výroby pre ekonomiku USA. Američanmi vyprovokovaná vojna medzi slovanskými národmi má za následok státisíce obetí, zranených, rozvrátenú infraštruktúru v mieste konfliktu a sekundárne i v iných častiach Európy a sveta, ktoré sa budú po vojne veľmi ťažko obnovovať. Rany na duši účastníkov konfliktu sa budú zaceľovať desaťročia.

USA ekonomicky ťažili z vojenských konfliktov po celom svete od konca druhej svetovej vojny. Väčšina z nich bola nimi vyprovokovaná. Následky – cca 37 vojenských konfliktov a 20 miliónov obetí. Obrovská mašinéria amerického vojenského priemyslu sa nemôže zastaviť, lebo by sa americká ekonomika rozpadla a nebola by konkurencie schopná v rámci sveta. Od začiatku Američanmi vyprovokovanej vojny na Ukrajine sa dodávajú na Ukrajinu zbrane za miliardy. Za ďalšie miliardy Pentagon pouzatváral obchodné zmluvy so štátmi tzv. kolektívneho Západu a ich satelitov vrátane Slovenska. Celý západný, údajne vyspelý svet sa tak skladá Američanom na ich krvavú životnú úroveň, vyplývajúcu z príjmov krvavých peňazí pochádzajúcich z vojen.

Ak by Američania nepoužili svoj skladový zbrojársky šrot vo vojnách alebo by ho nepredali, museli by ho zničiť ako nemoderný, vrátane výbušnín po dobe svojej životnosti. Výbušniny sa likvidujú na vlastné náklady štátu, čo sa nazýva delaborácia. Vznikli by obrovské náklady na takéto riešenie a obrovské finančné straty. Preto je pre USA výhodnejšie vyvolať konflikty vo svete a nechať ľudí nech sa navzájom vo vojnách pozabíjajú. Na životoch im nezáleží, iba na peniazoch. Čo na tom, že sú krvavé? Čo na tom, že kvôli USA trpia na svete milióny ľudí? Ľudské straty nazývajú Collateral Damage – vedľajšie škody. Ako sa správne nazýva takéto správanie, ktoré ohrozuje existenciu sveta? Fašizmus, neonacizmus? Alebo niečo medzi tým? Ako je možné, že sú občania USA tak ľahostajní voči zverstvám páchaným ich vládou po celom svete? Ako je možné, že Američania páchanie svojich zločinov vyhlasujú za obranu proti ich demokracii? A hlavne ako je možné, že im to vôbec ešte niekto verí?

Odpoveď na tieto otázky nie je zložitá. Sú to predovšetkým obrovské finančné a materiálne rozdiely, ktoré mnohých ľudí držia na hrane ich finančnej existencie a hranici politickej poslušnosti. Ďalej tzv. vlády kolektívneho Západu urobili z vlastných občanov rukojemníkov svojej vlastnej politiky. Neriadia sa programom na základe ktorého dostali dôveru voličov, ale svojim vlastným v rozpore so želaniami voličov.

Ďalej je to propaganda. Pomerne vysoké percento ľudí sa nezaujíma o to, kto im vládne. V USA je dlhodobo založený volebný systém na divadle a podvode. Divadlo spočíva na volebnom boji medzi Demokratmi a Republikánmi. Žiadna iná strana, ktorá by mohla bojovať o priazeň voličov neexistuje. Medzi Demokratmi a Republikánmi sú zanedbateľné rozdiely. Či zvíťazí vo voľbách jeden alebo druhý, na životnej úrovni, na smerovaní štátu ani na rozvoji demokracie sa to neprejaví. Vymenia sa tričká a po starom sa ide ďalej. Voľby skončia, volič má pocit spokojnosti, opona padá a divadlo sa skončilo. Výherca volieb je vždy Deep State, ktorý zo zákulisia platí strany a rozhoduje o tom, kto bude vládnuť.

Vráťme sa však k meritu veci. USA a ich spojenci už vyprázdnili veľkú časť svojich zbrojárskych šrotových zásob. USA prijímajú nové objednávky na zbrane v  miliardových zákazkách.  Uvedomujú si, že čím dlhšie bude konflikt na Ukrajine pokračovať, tým viac území Ukrajiny Rusko obsadí. Rusko jednoducho nedovolí, aby ho z územia Ukrajiny USA a NATO ohrozovalo. Preto je veľmi pravdepodobné, že ak USA budú pokračovať v nimi vyprovokovanej vojne, Rusko postupne ovládne celú Ukrajinu a do konsolidácie pomerov na Ukrajine nastolia vládu pod kontrolou Ruska.  To je jedna varianta.

Druhá je, že sa Ukrajina jednoducho stane federatívnym štátom Ruska. A to USA voňať nebude. Stratí možnosť útočiť na Rusko z prostredia Ukrajiny, vytvoriť na Ukrajine svoje vojenské základne a vtiahnuť Ukrajinu do zločineckého paktu NATO. So zánikom Ukrajiny Američanom zanikne nárok na splatenie ukrajinských dlhov za dodávané zbrane. Pretože USA dodávajú zbrane Ukrajine na základe pôžičiek tzv. Lend – Lease, amerického zákona o pôžičke a prenájme. Ide o lízing v rámci programu vojenskej a materiálnej pomoci USA. Zaplatíš, alebo ak nemáš peniaze, zaplatíš neskôr alebo tovar vrátiš. Myslieť si, že USA poskytujú zbrane Ukrajine zadarmo je scestné. 

Už 19. januára 2022 bol predložený návrh zákona v kongrese USA, ktorý schválil nový Lend-Lease, S. 3522 pre potreby Ukrajiny. Ale pozor, aj pre krajiny východnej Európy, čiže aj Slovenska, ktorý upravuje podmienky vojenského lízingu. Už v tomto akte kongresu USA sa hovorí o invázii Ruska proti Ukrajine.

Zaujímavý je aj návrh zákona amerického kongresu pod názvom Zákon o ochrane suverenity Ukrajiny z 18. januára 2022, označený ako S.3488, ktorý hovorí okrem dodávok zbraní o spoločných vojenských cvičeniach, o školeniach vojenského personálu Ukrajiny a ich dosadením do riadenia štátu v prospech USA, jednoducho schválenie všetkých aktivít v rámci prípravy Ukrajiny pre vstup do NATO!!!

Dokumenty sa objavili viac ako mesiac pred začatím konfliktu…Nezdá sa Vám to čudné? Veď ide o priamy dôkaz, že konflikt na Ukrajine bol vyvolaný USA.

USA sa nachádzajú na križovatke, z ktorej si vyberú jednu z troch ciest. Jedna je, že vyvolajú rokovania s Ruskom o ukončení konfliktu. Druhá je tá, že ďalším podporovaním vojny na Ukrajine, donútia Rusko dočasne a možno aj natrvalo začleniť Ukrajinu do Ruskej federácie. Američanom nevonia ani jedna z týchto ciest. Nachádzajú sa v slepej uličke. Treba však upozorniť, že Američania sa vážne zahrávajú  s myšlienkou, rozšíriť vojenský konflikt do celej Európy, ale bez americkej účasti. To je tretia cesta. USA by zničením Európy vo vzájomnej vojne s Ruskom dlhodobo profitovali a zachránili sa pred zničujúcou vlastnou krízou. 

Mali by otvorenú cestu k ovládnutiu sveta!!! Všetky vojenské prípravy USA, NATO a aktivity západných tajných služieb tomu nasvedčujú. Vedenie EÚ je poplatné politike USA a môže sa nechať zatiahnuť do tejto Američanmi nastraženej pasce. Je preto veľmi dôležité túto otázku otvoriť na medzinárodnej scéne Európy a vyvolať ihneď rokovania o ukončení vojny. Pre Slovensko je čas pripraviť sa na variantu v prípade, ak predstavitelia Európy zlyhajú a neprijmú opatrenia na zabránenie vojny v Európe. Tou je vystúpenie Slovenska z NATO v budúcom roku na základe článku 13. Zmluvy NATO, ktorý hovorí: 

„Po dvadsiatich rokoch platnosti tejto zmluvy môže ktorákoľvek zmluvná strana odstúpiť od zmluvy rok po tom, ako predloží vláde Spojených štátov amerických oznámenie o vypovedaní zmluvy, a tá informuje vlády ďalších zmluvných strán o uložení takej výpovede“.

Následným nevyhnutným krokom na vyhnutie sa vojny na území SR bude vyhlásenie neutrality a následne rýchle vybudovanie novej bezpečnostnej stratégie.

Na záver citujem jednu perličku zo stretnutia amerického ministra zahraničných vecí Blinkena dňa 7.12. 2023, ktorá zapadá do programu amerického Deep State so svojim britským partnerom D. Cameronom. Táto poznámka je faktické priznanie USA, že vojnu na Ukrajine vyprovokovali. Tlačovka medzi ministrami sa uskutočnila na pôde ministerstva zahraničných vecí USA, čiže má oficiálny status politiky USA:

„Ešte jedna poznámka pod čiarou, a to je skôr pre americké publikum. Ak sa pozriete na investície, ktoré sme vynaložili na obranu Ukrajiny, aby sme sa vyrovnali s touto agresiou, 90 percent bezpečnostnej pomoci, ktorú sme poskytli, sme v skutočnosti minuli v Spojených štátoch pre našich výrobcov s našou produkciou, a to vygenerovalo viac amerických pracovných miest, väčší rast našej ekonomiky. Takže to bola tiež obojstranná výhra, v ktorej musíme pokračovať“.

Ostáva len dodať, že to všetko zaplatí Ukrajina a krajiny Európy, ktoré EÚ tlačí do platieb údajne pre pomoc Ukrajine. Cez Ukrajinu sa len tieto miliardy „preperú“ do USA.

Viac na:

https://www.defense.gov/News/News-Stories/Article/Article/3601120/ukraine-security-assistance-strengthens-nations-defense-industrial-base/

https://www.acq.osd.mil/news/spotlight/Ukraine%20Infographic_22NOV2023_v2.pdf

https://www.govtrack.us/congress/bills/117/s3488/text

https://www.congress.gov/bill/117th-congress/house-bill/6470/text?s=4&r=1&q=%7B%22search%22%3A%5B%22HR6470%22%5D%7D

https://www.state.gov/secretary-antony-j-blinken-and-united-kingdom-foreign-secretary-david-cameron-at-a-joint-press-availability/

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d