Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Základným Symbolom Starej Viery – od prvopočiatkov v Prastarých časoch – bola a je Hviezda Inglie. Nie je to iba Symbol Prvopočiatočného Čistého Svetla – Prvopočiatočný Oheň Božieho Tvorenia a Žiariace Svetlo nášho Jarily-Slnka – ale aj Symbol bieleho harmonického Človeka, potomka Prastarých Svetlých Bohov.

Hviezda Inglie je deväťcípa hviezda pozostávajúca z troch trojuholníkov (môže byť znázornená bez kruhu). Symbolizuje Prvotné Čisté Svetlo – Prvotný Oheň Božského Stvorenia a Žiariace Svetlo Jarily Slnka, ako aj bieleho harmonického Človeka, potomka Prastarých Svetlých Bohov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <
  1. Tri trojuholníky, symbolizujúce Božský Počiatok, znamenajú jeden z Veľkých Triglavov, ochraňujúci Božský Svet (Jav, Nav, Slav, Prav, t.j. buď Triglav Sveta Javi, alebo Triglav Sveta Navi, alebo Triglav Slavi, Pravi). vonkajší Kruh rámujúci Veľký Triglav je Jediné Životodarná Inglia a nekonečný priestor mimo Kruhu nám hovorí o Jednom Stvoriteľovi, ktorého meno je Veľký Ra-M-Cha.
  2. Tri trojuholníky, symbolizujúce Človečenský Počiatok, znamenajú: Zdravé Telo, Pevný Duch a Svetlá Duša a vonkajší kruh, ktorý ich rámuje, znamená Čisté Svedomie. Nekonečný priestor mimo Kruhu symbolizuje Boží mnohotvárny Svet, v ktorom žije a tvorí potomok Prastarých Svetlých Bohov, Človek.
  3. Tri trojuholníky, ktoré symbolizujú Prírodný Počiatok, znamenajú Zem, Vodu a Oheň a vonkajší kruh, ktorý ich rámuje, znamená Vzduch. Nekonečný priestor mimo Kruhu symbolizuje Svargu Prečistú, t.j. Nebesia.

Hlavný symbol Starej Viery má teda Božský, Prírodný a Človečenský Počiatok a to všetko spolu, t.j. stvorenie života v každodennom živote. Preto je to náš hlavný symbol. V strede Hviezdy Inglie sú často vložené ďalšie sprievodné symboly, napríklad: Meč s hrotom nadol znamená zachovanie Prastarej Múdrosti; Perunica v strede Inglie symbolizuje ochranu  Boha Perúna; Symbol Vestnik v strede Hviezdy Inglie prináša Zdravie, Šťastie, Radosť.

s.v.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

možno ste nepostrehli