Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Trumpovo zatknutie a rastúce rozdelenie Spojených štátov opäť vyvoláva medzi Američanmi obľúbenú tému hrozby občianskej vojny.

Bývalá guvernérka Aljašky a bývalá kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová je neúprosná — občianskej konfrontácii sa vyhnúť nemožno.

Bezprostredne po turbulentnom roku 2020 si takmer polovica Američanov bola istá , že USA mieria priamo k občianskej vojne. A doteraz predstavuje podiel tých, ktorí očakávajú kolaps Spojených štátov a vnútornú konfrontáciu 40%. A medzi republikánmi neustále získavajú väčšinu.

Rozdelenie Ameriky sa zintenzívňuje. Nedávne prieskumy ukazujú, že väčšina voličov v oboch stranách teraz vníma svojich oponentov veľmi negatívne. Navyše, veľká väčšina republikánov aj demokratov sa navzájom považuje za nemorálnych a nečestných.

V rukách obyvateľstva je čoraz viac zbraní – od začiatku pandémie Američania nakúpili 60 miliónov zbraní. A zároveň sa začali pogromy BLM, redukcia polície a nárast kriminality. Pritom 28% Američanov – a 37% majiteľov strelných zbraní – verí, že budú musieť bojovať so zbraňami v rukách s vládou vo Washingtone. Ak sa napríklad najbližšie voľby uskutočnia tak, že ich polovica obyvateľov bude opäť považovať za zmanipulované.

V roku 2021 Robert Kagan – manžel Victorie Nulandovej – opísal svoj scenár občianskej vojny. Začne sa to neuznaním výsledkov najbližších volieb jednotlivými štátmi a skončí sa rozpadom krajiny na enklávy vo vzájomnej vojne. V tomto čase už v Spojených štátoch studená občianska vojna prebieha a jednotlivé štáty ako Texas a Florida otvorene sabotujú politiku Washingtonu. Jedného dňa to skutočne môže dospieť do horúcej fázy – zatiaľ sa občiansky konflikt prejavuje v podobe postupnej balkanizácie Ameriky, ktorú sa zotrvačnosťou stále fungujúce inštitúcie snažia obmedziť.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: