Slovanské Noviny

4. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Keď som bol v minulom volebnom období predsedom Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR nestalo sa mi, žeby policajný prezident alebo vysoký policajný funkcionár prišiel na zasadanie výboru v inom odeve ako uniforme, opisuje skúsenosť exposlanec Anton Hrnko na sociálnej sieti.

Aj v minulosti, keď vysielali v televízii zábery z výborov alebo oficiálneho vystupovania policajného prezidenta sa nestalo, žeby tento funkcionár vystupoval v civile.

Jednoducho, komu česť, tomu česť …. ku každému postu patrí patričný odev; na stavbu prilba, k sústruhu montérky a policajtovi uniforma!

V poslednej dobe sa nestačím čudovať. Pán Hamran chodí na zasadnutie výboru ako na rande s priateľkou do Rakúska; bez uniformy. Dokonca naposledy na hraniciach s Českom, kde riešil otázku nelegálnej migrácie bol oblečený, vyštafírovaný, ako keby práve išiel na koncert na Zámockú ulicu.

Čudné!? Neverím, že pán Hamran sa hanbí za to, že je policajt. Určite by rád na všetky oficiálne podujatia chodil v tej najkrajšej, najpriliehavejšej policajnej uniforme. Problém musí byť niekde inde! Rozmýšľal som kde asi?

Dospel som k záveru, že minister Mikulec ako všetci naši „hradní páni“ šetrí štátne prostriedky a policajnému prezidentovi nedal dostatok bodov, aby si mohol vyfasovať v policajných skladoch uniformu i s patričnými insígniami.

Ale takto by sa predsa len nemalo šetriť. Vyzývam ministra vnútra R. Mikulca, aby prestal šetriť aspoň v tomto prípade a poskytol policajnému prezidentovi Hamranovi patričné body, aby si mohol zaobstarať uniformu. Určite bude v nej rád a hrdo chodiť na oficiálne podujatia.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: