Slovanské Noviny

21. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kto stojí za hnutím proti rasizmu a chudobe v Amerike. Zaoberáme sa sieťou firemného financovania takzvaných „progresívnych“ organizácií. Toto prepojenie financovania disentu je silným nástrojom. Predstavuje základ, na základe ktorého si finančné elity zachovávajú kontrolu nad protestným hnutím.

 

Nemôžete zorganizovať zmysluplné masové hnutie proti Wall Street a potom žiadať miliardárske nadácie, aby zaplatili vaše výdavky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zatiaľ čo Black Lives Matter zaujalo stanovisko vo vedení kampane proti rasizmu a sociálnej nerovnosti, bolo štedro financované „rasistickými“ korporátnymi charitatívnymi organizáciami a nadáciami, ktoré sú pevne oddané neoliberalizmu.

Tento starostlivo zdokumentovaný článok odhaľuje, že vodcovia hnutia BLM zradili svoje základné práva prijatím peňazí od miliardárskych nadácií „White Supremacist“, bankových inštitúcií a mocných korporácií .

Volá sa to „Vyrobený nesúhlas“.

Michel Chossudovský , 15. marec 2023

Nová databáza financovania z Claremont Institute zistila, že hnutie Black Lives Matter (BLM) a súvisiace kauzy dostali od korporácií úžasných 82,9 miliardy dolárov .

Centrum pre americký spôsob života Claremontského inštitútu vysvetlilo nevyhnutnosť svojej správy v článku uverejnenom v časopise Newsweek , kde centrum tvrdilo, že hnutie BLM do roku 2020 bolo o niečom viac než len o „výtržnostiach a ničení“.

Centrum vysvetlilo, že „nátlakové kampane BLM, obťažovanie a morálne vydieranie tiež predstavovali možno najlukratívnejšie otrasy korporátnej Ameriky v jej histórii.“

„Pre porovnanie, 82,9 miliardy dolárov je viac ako HDP 46 afrických krajín. V roku 2022 boli zisky Ford Motor Company 23 miliárd dolárov,“ poznamenali tiež.

Suma 82,9 miliardy USD zahŕňa „viac ako 123 miliónov $ priamo materským organizáciám BLM“, ako aj oveľa viac iným organizáciám, ktoré podporujú agendu BLM.

Zoznam odhaľuje, že niekoľko populárnych korporácií zo širokej škály rôznych odvetví dodalo hnutiu veľké sumy peňazí.

Napríklad Walmart, ktorý sídli v Arkansase, dal ohromných 100 miliónov dolárov na podporu BLM a súvisiacich príčin zameraných na „rasovú spravodlivosť“. Amazon dal ešte viac a dodal hnutiu úžasných 169,5 milióna dolárov. Banka Silicon Valley dala hnutiu 73,45 milióna dolárov.

Medzitým farmaceutická spoločnosť Abbvie poskytla hnutiu finančné prostriedky vo výške viac ako 62 miliónov dolárov. Allstate venoval 7,7 milióna dolárov a American Express 50 miliónov dolárov. Apple dal 100 miliónov dolárov, zatiaľ čo AT&T dal 21,5 milióna dolárov. Hnutie a jeho kauzy dostali od Nike ďalších 90 miliónov dolárov.

United Airlines, JetBlue, Southwest Airlines a Delta Airlines dali peniaze na BLM a súvisiace veci.

Bank of America medzitým poskytla 18,25 milióna dolárov na BLM a súvisiace príčiny, zatiaľ čo Wells Fargo presmeroval 210 miliónov dolárov na BLM a súvisiace príčiny. Deloitte dal 85 miliónov dolárov na BLM a súvisiace veci.

Gigant správy aktív BlackRock vložil šokujúcich 810 miliónov dolárov na BLM

a súvisiace kauzy, zatiaľ čo hnutie financovali aj iné silné finančné inštitúcie, pričom Capital One Financial venovala 10 miliónov dolárov, Morgan Stanley 30 miliónov dolárov, americká banka 160 miliónov dolárov a Goldman Sachs 10,1 dolára miliónov.

Medzitým spoločnosť Prudential Financial dodala hnutiu a súvisiacim kauzám sumu 450 miliónov dolárov, ale predstihla ju Mastercard, ktorá dala 500 miliónov dolárov.

Databáza zistila, že Boeing dal 15,6 milióna dolárov, zatiaľ čo Northrop Grumman dal 2 milióny dolárov a vojenský koncern Raytheon 25 miliónov dolárov.

Spoločnosť Walta Disneyho dala 8,8 milióna dolárov na BLM a súvisiace veci, zatiaľ čo spoločnosť Pokémon dala 200 000 dolárov.

Centrum pre americký spôsob života Claremontského inštitútu tiež vysvetlilo, ako boli finančné prostriedky použité, a poznamenalo, že

„Globálna sieť investuje desiatky miliónov dolárov na podporu budúcich operácií, nakupuje luxusné nehnuteľnosti, zapája sa do nepotizmu, vypláca granty desiatkam pobočiek BLM a revolučným organizáciám a prevádzkuje PAC na „voľbu progresívnych komunitných lídrov, aktivistov a kandidátov robotníckej triedy bojujúcich za oslobodenie černochov. Medzitým

miestne pobočky BLM míňajú milióny na aktivizmus a iniciatívy na odplatenie policajných oddelení a BLM At School indoktrinuje deti po celej krajine v teórii kritickej rasy a queer teórii a učí ich nenávidieť seba, svojich rovesníkov a svoju krajinu

„Ľavicové neziskové organizácie uskutočňujú celoplošné spoločenské zmeny, ktoré sú príliš radikálne na bežné legislatívne cesty a predstavujú formu tieňovej správy,“ pokračovali v poznámke.

Agenda prenikla aj do úverových operácií finančného priemyslu, vysvetľuje centrum a poukazuje na to, že „banky vydávajú miliardy dolárov v subprime úveroch , aby pomohli ukončiť systémový rasizmus“, a to všetko zatiaľ čo „korporácie financujú ľavicové kaučné fondy, ktoré uvoľňujú násilných výtržníkov a zločincov do našich ulíc a spolupracujúcich na vytváraní rasistických, anti-meritokratických náborových schém.“

Shakedown „môže byť vnímaný ako forma reparácií vykonaných voči samozvaným nepriateľom amerického národa a spôsobu života,“ dodali.

Spencer Lindquistová

O autorke: Spencer Lindquist je reportérkou Breitbart News

Pôvodným zdrojom tohto článku je Breitbart

breitbart.com/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d