Slovanské Noviny

4. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

10.11.2020

Týmto listom chcem vysvetliť prečo nemám záujem o nejakú odmenu od Ministerstva zdravotníctva SR. Trápi ma, čo sa to posledné mesiace deje v našej spoločnosti. Dá sa to vôbec zastaviť alebo zmeniť?

Pod hrozbou pokuty vo výške 1659 EUR som v marci 2020 po návrate zo zahraničia podstúpila  „dobrovoľnú“ karanténu. Zanechala vo mne veľkú trpkosť a pocit hanby.  Priniesla mi 18,90 eur náhrady za 2 týždne. Aj keď som žiadala o vyšetrenie na prítomnosť vírusu SARS-CoV-2 hneď po návrate na Slovensko, nebolo mi umožnené.

Od právnikov som sa dozvedela, že moja samoizolácia bola dobrovoľná, a tým pádom nemám právo na  náhradu škody.

Každý pacient je pre mňa potenciálne rizikový. Tak aj k nemu pristupujem. Koronavírus je zaradený v 2. skupine pracovných rizík ako biologický faktor !!!. Podľa vládneho nariadenia je to teda bežné riziko.

K aktuálnej téme:

 1. Ako sa dá vysvetliť, že tam kde je najväčšia zaľudnenosť je najnižší výskyt vírusového ochorenia (Bratislava, Košice)? A jarné štatistiky boli ešte oveľa lepšie?
 2. Teraz sa vykonávajú vyšetrenia, ktoré nie sú schválené ŠÚKL…. , a ani v celej EÚ… ?
 3. Vydávané sú „Certifikáty pre osobu, ktorej je poskytovaná zdravotná starostlivosť“, ale samosprávne kraje, a ani Ministerstvo zdravotníctva SR, a ani Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nevydal povolenie a kód pre poskytovateľa, ktorý poskytoval túto zdravotnú starostlivosť?
 4. Certifikát nespĺňa základné parametre – nemá ani laboratórne číslo, ani podpis autorizovanej osoby, ani kontaktný udaj  (telefónne číslo, e-mail).
 5. Nepostupuje sa podľa príbalového letáku, kde je zdôraznené, že sa jedná o test pre symptomatických (chorých) pacientov, ktorých v prípade pozitívneho výsledku je potrebné konfirmovať iným testom…
 6. V príbalovom letáku sú ako interferujúce uvedené masovo používané lieky ako antibiotiká, analgetiká (napr. Acylpyrin, Paralen, Brufen), antiagreganciá, homeopatiká, biotín, antivirotiká.
 7. Vyšetrenie má určené teplotné rozmedzie (izbovú teplotu), ale vykonávané bolo aj vonku pri 6°C (štadión, letisko)! Na výsledky testov vplýva aj nízka teplota.
 8. Premiér používa vyjadrenia, že už sme začipovaní… že nový liek… že vakcinácia…, pritom týmto testovaním národa sa vraj nejedná ani o klinickú skúšku, takže nie je potrebné uviesť na certifikáte etickú komisiu pre klinické skúšanie (doteraz nikto neskúšal tieto testy na zdravých ľuďoch) …
 9. Podľa hlavného odborníka v odbore ORL na vykonanie výteru je oprávnený zaškolený zdravotnícky pracovník. Kde, koľkí, kedy a kým boli preškolení členovia odberových komisií?
 10. Kde sú organizácie na ochranu pacientov? Prečo sa okrem prezidenta Slovenskej lekárskej komory nikto neozval?
 11. Prečo sa vyšetruje ochorenie COVID-19, a nie prítomnosť vírusu SARS-CoV-2, čo by bolo logické?

Syn sa ma spýtal, čo má robiť, ak bude mať „zápal slepého čreva“? V zahraničí už zbavujú lekárov právnej zodpovednosti v súvislosti s COVID-19. Takže ak človek neprežije „triedenie“ na urgente alebo bude čakať na ošetrenie niekoľko hodín a náhodou zomrie, všetko bude v poriadku !!!

Čo sa to s nami deje? Zobuďme sa, prosím, veď všetci máte deti, rodičov. Svojich rodičov už nebudem môcť bez pravidelného absolvovania testov navštíviť. Počas „prvej vlny“ na jar 2020 som ich nevidela štyri mesiace.  Dve moje príbuzné zomreli (nie na COVID) bez možnosti rozlúčenia sa.

Keď ide vojak na vojnu, musí rátať s tým, že ho môže zabiť guľka. Každá profesia má svoje riziká.

Čo je hrdinské na tom, že lekári odmietajú púšťať pacientov do svojej ambulancie?

Čo je hrdinské na tom, že zamykajú brány nemocnice pred chorými ľuďmi?

Aké je to hrdinstvo, keď veľa zdravotníkov odmieta riadne vyšetriť a liečiť pacienta v ťažkom stave?  Lebo COVID?

A čo ak pred tými dverami odmietnu vašu matku, vášho otca, vaše dieťa, možno jediné?  Aj to bude v poriadku? Veď majú pozitívny test na SARS-CoV-2!

Koľko zdravotníckych pracovníkov zomrelo na COVID-19 ochorenie na Slovensku? Neviem o nikom! Každý zosnulý zdravotnícky pracovník na Slovensku mal aj iné vážne diagnózy.

Bez zdravotníckych pracovníkov, ktorí uverili tejto „korona“ hystérii, by sa nemohlo konať žiadne „korona“ predstavenie.

MZ SR nám teraz za túto zbabelosť núka odmenu. Nič na svete sa za tých 2000 rokov nezmenilo. Veľkňazi dali Judášovi za vydanie Ježiša 30 strieborných. Je mi veľmi ľúto, že sme sa dostali až na takéto dno. Do stavu, kedy lekári, ako elita národa odmietaním zrádzajú svojich pacientov. Preto považujem túto „Judášovu odmenu“ za peniaze, ktoré majú nás umlčať. Prijatím tejto odmeny vyjadrujeme súhlas so všetkým, čo sa momentálne deje v našej krajine.

Matka, dcéra a manželka MUDr. Beata Witczak – Šnapko

zdroj: zem a vek

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: