Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Plán využitia Ukrajiny, ktorý zákerne pripravili USA a Veľká Británia bol naozaj zlovestný.

Chceli vojensky napadnúť Rusko práve prostredníctvom vtedy silnej Ukrajiny. Najprv obyvateľov desiatky rokov huckali proti všetkému ruskému, komentuje horúcu tému exminister spravodlivosti a bývalý predseda Najvyššieho súdu SR, Štefan Harabin.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zámerom podlého anglosaského Západu bolo v konečnom dôsledku vypestovať na základe fašistických osobností druhej svetovej vojny a ich ideológie na Ukrajine novú zničujúcu vlnu fašizmu. Tak sa začal Američanmi organizovaný a financovaný „Majdan“ v roku 2014, fakľové pochody neofašistov, vraždenie ruských civilov, ničenie pamätníkov spoločnej ukrajinskej a ruskej histórie. Na veľké prekvapenie sa však prezident Putin Západu nepoklonil ako niektorí jeho predchodcovia.

Ešte 4. júla v roku 2024 Ukrajinci, aj po zjavne falošnom prísľube ich prijatia do NATO a do EÚ, na množstve samostatných slávnostných podujatí o dušu spievali a hrali americkú hymnu, s americkými zástavami a oslavovali Deň nezávislosti USA.

Chcem vedieť, ako a čím odôvodňujú, že sú údajne akýsi samostatný hrdý národ. Ak nevyšiel angloamerický plán použiť Ukrajinu ako baranidlo proti Ruskej federácii, tak plán sa skončil. Rozíďte sa.

Vychádzajúcej z úprimnej lásky k svojmu národu a z potreby jeho ochrany pred zánikom, Rusko pod vedením Putina pripravilo iný, vlastný plán. Vstalo a pripravilo novú budúcnosť nielen pre seba, ale pre každý štát a národ, ktorý má rovnaké mierové túžby.

Budúcnosť je v zachovaní života, rodiny, v rozvoji priateľských vzťahov, v mierovom spolužití, v spolupráci a raste hospodárstva v prospech vlastného národa.

Pokrok štátu pre lepšiu budúcnosť národa je ukrytý vo vedomostiach, vyspelom školstve, vo vede a výskume.

Ruská federácia a významné štáty podporujúce nový silnejúci svetový poriadok ho ponúkajú všetkým. Bez vydierania, bez požiadaviek podriadiť sa nejakému diktátu, bez hrozieb vojenskou silou a bez ekonomickej izolácie.

Ešte nedávno sa niektorí politológovia vo svojich predpovediach zamýšľali nad akýmsi ďalším prichádzajúcim storočím Ameriky, pretože je to údajne prirodzené vyvrcholenie vývoja celej ľudskej spoločnosti.

Svet ovládaný USA ako jedinou veľmocou, vraj spravodlivo rozhodujúcou o tom, kto je dobrý a kto je zlý. To sa údajne nemalo už nikdy zmeniť. Omyl.

USA sú si sami na vine

Raz som kdesi videl krátke živé video o tom, aká je opica so samopalom pre svoje okolie smrteľne nebezpečná. Čo sme si včera ešte nevedeli predstaviť, je dnes skutočnosťou. Zrejme dozrel čas, aby svet premýšľal o tom, kto sa po prebiehajúcom rozpade USA pravdepodobne na dve, či viac nových zoskupení štátov, stane jediným nástupníckym štátom tejto pôvodnej konfederácie.

Narobili toľko škody. Iba pre svetový dolár budú padať ekonomiky desiatok, dnes vyspelých štátov sveta. Nevieme kto dostane miesto stáleho člena Bezpečnostnej rady OSN. Nebude lepšie uvažovať o novej celosvetovej organizácii?

A ako budú rozdelené jadrové zbrane medzi štátmi. Následnícke štáty USA sa budú musieť pomaly, vlastnými silami stavať opäť na nohy. Ale pravdu povediac, to už ostatný svet bude na hony vpredu.

USA totiž vedome nechali svoju populáciu nevzdelanú, tupú, aby ju mohli ľahko ovládať. Mysleli si, že na riadenie sveta stačia zbrane. Opäť veľký omyl.

Takéto rozsiahle zmeny iste celkom dobrovoľné nebudú. Vidíme to napríklad na urputnej podpore vojny do posledného Ukrajinca. A aj potom treba očakávať teror kriminálnych bánd a tajných služieb. Množstvo zmien sa rýchlo udeje aj v medzinárodných vzťahoch, väčšina významných medzinárodných organizácií prejde zmenami alebo celkom zanikne.

Množstvo politických mimovládnych organizácií prestane existovať, pretože už nebude mať zmysel ich financovať. Bude sa tvoriť nový vnútropolitický systém, nielen v USA, ale aj v ich dnešných vazalských štátoch. Zákonite to zasiahne a rozloží aj nenapraviteľnú Európsku úniu a NATO, ako sluhov USA. Preto som ja optimista.

Skúsim ešte trochu pichnúť do osieho hniezda. Kto ochráni tvrdohlavo agresívny Izrael? Ak ste sa niektorí neprajníci škodoradostne tešili z rozpadu Sovietskeho zväzu, tak veľmi podobné problémy bude mať aj rozpadajúca sa konfederácia pod názvom USA.

Rozklad USA

Chudoba, kriminalita, nezamestnanosť, prázdne obchody, zlyhá systém vnútornej bezpečnosti. Všade bude vládnuť korupcia. Takýto chaos samozrejme ani ja nenazvem spravodlivým. Ale je procesom celkom zákonitým. Utrpenie neželám nikomu, ale predpokladám, že bude určite neoddeliteľnou súčasťou pádu USA a postupného vzniku nových štátnych celkov.

Len som zvedavý, či po tom všetkom si aspoň rozumní ľudia v USA, vo svete a u nás uvedomia, aké nesprávne bolo vysmievať sa zúboženému ruskému národu v devastujúcich deväťdesiatych rokoch, keď Západ rozložil Sovietsky zväz s pomocou domácich zradcov v samotnom Rusku. Práve teraz sa rovnako rozkladá USA. Je to presne to isté.

A čo my, na Slovensku? Predpokladám, že mnohí dnešní politici, ktorí sú proti všetkému, čo je ruské, vo vhodnú dobu otočia o 180 stupňov. Stanú sa z nich noví politici. Plní odhodlania poriadne skritizovať celé predchádzajúce obdobie. Teším sa na tú vzácnu chvíľu, kedy sa zo škaredých lariev vykľujú „krásne“ motýle.

Je mi smutno, keď vidím, že slovenskí politici sa dnes stále ešte musia skloniť pred vyhrážkami Bruselu a Washingtonu.

Často jednoducho nemôžu alebo ani nemajú osobnú odvahu postaviť sa na odpor. Podpisujú nezmyselné komuniké o spoločnom postupe proti Rusku, nové sankcie, opakujú americké lži o údajnej ruskej agresii a dokonca ponúkajú naše územie ako základňu pre vojnové akcie proti jadrovej veľmoci, proti Ruskej federácii.

Viem, že ak by aj chceli na plné hrdlo zakričať pravdu, tak dnes, žiaľ, ešte nenastal čas radikálne zmeniť našu nespravodlivú závislosť na pokazenom Západe. Chápem, že musíme byť trpezliví. Lebo zlou a jedinou alternatívou je zatiaľ iba rozklad a zničenie nášho štátu extrémnym liberalizmom.

Pripomínam, že každý koniec je aj novým začiatkom. A na ten sa musíme už dnes aktívne pripravovať. Našu spoločnosť treba zodpovedne kultivovať. A odsunúť do úzadia takých, ktorí otvorene Slovensko nenávidia. Národ verí novej vláde, ale musí vidieť odvážne prospešné kroky.

Treba konať. Za žiadnych ilegálnych migrantov napríklad nesmieme Bruselu a kriminálnym prevádzačským bandám platiť výpalné. Či niekto vstúpi na naše územie je len v našej výlučnej právomoci.

Brusel si i tu zaslúži obrazne povedané riadnu facku. Tvorte dobre premyslené zákony pre ľudí. Stíhajte korumpovaných úradníkov. Naprávajte aspoň to, čo sa naprávať dá v štáte samotnom a vo fungovaní jeho orgánov. To sú rozumné kroky pre podstatne významnejšie zmeny. A tie prídu naozaj už čoskoro.

Nebojme sa k niekomu a niečomu novému pridať.

Veď aj to je prirodzené a ľudské. Spomeňme si. V živote každého z nás sú obdobia, keď máme kamarátov z detstva, potom ich vystriedajú spolužiaci na školách, potom kolegovia na pracoviskách a možno nakoniec susedia na večerných prechádzkach.

Tak je to aj s partnerstvami štátov. Nič nie je navždy, všetko sa mení a zmien sa rozhodne netreba báť. Ja úprimne verím v našu zdravú budúcnosť. A rovnako tak aj v dobrotu a rozum našich ľudí.

/ JUDr. Štefan Harabin / skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.