Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Uhrík: „Republika patrí do prvej vlasteneckej ligy“. Oznámil vznik frakcie Európa suverénnych národov

Hnutie REPUBLIKA zakladá spolu s nemeckým AfD a ďalšími vlasteneckými stranami z Európy europarlamentnú frakciu Európa suverénnych národov (ESN), informovali na sociálnej sieti obaja europoslanci za hnutie Republika, Milan Uhrík a Milan Mazurek.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zároveň oznámili, že Milan Uhrík bol zvolený za podpredsedu celej frakcie. „Je to obrovský úspech, ale aj veľká zodpovednosť“, dodal čerstvý viceprezident ESN.

Podľa Uhríka vznikom frakcie ESN spolu s frakciou patriotov Viktora Orbána počet vlasteneckých poslancov v Europarlamente výrazne stúpol – takmer na dvojnásobok oproti minulému obdobiu.

Europoslanec to dokumentoval faktami: kým v minulom období mala frakcia ID 62 poslancov, tak frakcia ESN spolu s frakciou Patrioti budú mať spolu viac než 110 poslancov v EP.

„Áno, voliť vlastencov z REPUBLIKY malo zmysel“ dodal Uhrík.

Ďalší europoslanec, Milan Mazurek, tento úspech považuje za satisfakciu voči tým, ktorí hnutie Republika pred voľbami spochybňovali a šírili falošný naratív, že je izolované.

Tieto slová na adresu „detinskej antikampane“ Mazurek nepriamo adresoval šéfovi SNS Andrejovi Dankovi, ktorý pred eurovoľbami šíril tvrdenia, že s Milanom Uhríkom si „nikto nesadne v europarlamente ani len na kávu“.

Obaja europoslanci vyjadrili presvedčenie, že hlas pre Republiku mal zmysel a spolu s ostatnými vlastencami z Európy budú bojovať nielen za slovenské, ale aj spoločné ciele proti bruselským nezmyslom.

/ skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.