Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Štefan Harabin mal byť v pondelok súdený na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku za hanobenie rasy a národa. Nič také sa však nestalo, pojednávanie nebolo ani otvorené. Sudca Ján Buvala vyhlásil, že musí nanovo posúdiť, či obžaloba spĺňa všetky náležitosti. Š. Harabin podal sťažnosť na Najvyšší súd. Rovno na mieste poskytol vyjadrenie médiám.

Odskúšajú si to na mne…

Na takzvanom „špeciáli“ dnes Štefan Harabin využil prítomnosť médií a povedal k veci svoje. Vo videu, ktoré vzniklo priamo pred pojednávacou miestnosťou, hovorí o skupinke ľudí pri moci, na čele s Danielom Lipšicom, ktorí postavili nevinného pred súd.

Odskúšajú si to na mne a zajtra si to odskúšajú na vás,“ varuje bývalý minister spravodlivosti. „Budú to realizovať na vás, na nevinných ľuďoch. Takže keď som tu ja dnes, ja neobhajujem seba, ja obhajujem vás všetkých, ústavnosť a zákon,“ hovorí Harabin a upozorňuje, že týmto spôsobom sa môže ktokoľvek na Slovensku stať obeťou svojvôle moci.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Štefan Harabin upozornil aj na prípad, ktorý pojednával sudca Cisarik, kde nariadil domovú prehliadku a ako svedkov uviedol Slobodníka a Makóa z úplne iného spisu. „Zajtra vám vtrhnú do bytu,“ upozornil bývalý predseda Najvyššieho súdu.

Nakoniec adresoval odkaz médiám: „sa spamätajte aj vy, komu slúžite keď nenapíšete pravdu.“  

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d