Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jedno zo slovenských prísloví hovorí, že „Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom“. Ak by to platilo v prípade exministra obrany za OĽaNO a súčasného člena strany Demokrati Jaroslava Naďa, tak ten by musel byť doslova zasypaný chlebom.

Jeden kúsok naňho priletel aj z facebookového profilu Aukupro Sro, kde v statuse pisateľ ukazuje, akáže je vlastne „demokratická“ stranícka minulosť Jaroslava Naďa a jeho rodiny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Smer ako dobrý odrazový mostík

„Demokrat“ Jaroslav Naď sa naposledy zviditeľnil útokom na stranícku minulosť šéfa hnutia Republika Milana Uhríka. Prirodzene, jeho „politický“ útok nezostal bez odozvy, pretože nielen podporovateľ Jaroslava Naďa si čo-to pamätá, ale dobrú pamäť na minulosť súčasných politikov majú aj viacerí Slováci. A jeden z nich tú Naďovu zverejnil na sociálnej sieti.

Čítanie je to teda zábavné pri pohľade na to, ako sa Jaroslav Naď správa v súčasnosti. V jeho prípade nemožno hovoriť o jednom „salto mortale“, ale až o trojitom, povedzme, „rittbergri“. Pisateľ „memoárov“ o Naďovej politickej minulosti začína úplne nenápadne: „Politická kariéra „demokrata“ Naďa!! Najslušnejšieho zo slušných.“ O potom z valčíku prechádza doslova na rock and roll, pričom začína jeho otcom.

Otec Jaroslava Naďa, Jaroslav Naď starší, bol zakladajúcim členom SMERU, v roku 2000 do strany Smer vstúpil aj Jaro mladší, ako 20 ročný…Pisateľ statusu na FB profile Aukupro Sro

„Otec Jaroslava Naďa, Jaroslav Naď starší, bol zakladajúcim členom SMERU, v roku 2000 do strany Smer vstúpil aj Jaro mladší, ako 20 ročný…“ prezrádza pisateľ na súčasného najväčšieho bojovníka proti Smer-SSD, ktorého čelných predstaviteľov by najradšej nechal všetkých pozatvárať. Lenže to nie je zo začiatkov Naďovcov v Smer-SD všetko. „Koncom roku 2009, pri moci bol Smer (minister obrany bol Jaroslav Baška-SMER) sa rozhodlo o vyslaní zamestnanca ministerstva RENÉHO NAĎA (brat J. Naďa) na pôsobisko do Bruselu,“ píše sa v statuse. „Nevedno, čo presne bolo náplňou jeho práce, avšak podľa info si René Naď mesačne prišiel takmer na 6 000eur (v roku 2009!!). V čase, keď ho ministerstvo vyslalo na teplý bruselský flek, bol zamestnancom ministerstva aj jeho brat Jaroslav.

Ako Naď a jeho príbuzní „podojili“ Smer

A nie hocijakým, Jaroslav Naď bol riaditeľom kancelárie štátneho tajomníka (neskôr poslanca SMER-u) Daniela Duchoňa. A keďže bol Jarko šikovný (análny alpinista), nasledoval svojho brata Reného do Bruselu… Konkrétne 1. januára 2012,“ prezrádza pisateľ minulosť Jaroslava Naďa, na ktorú by súčasný „demokrat“ zrejme najradšej zabudol. On možno aj „zabudol“, iní ale nie.

A rovnako ako jeho brat René, ani Jaroslav si na výplatu v Bruseli sťažovať nemôže. „Podľa informácií si Jarko Naď ako nominant Smeru(!!!) v Bruseli mesačne zarobil od 13 000 do 16 000 eur… V roku 2012!!“ pridáva pisateľ pre exministra obrany zrejme chúlostivú informáciu. „A aby toho nebolo málo: Jaroslav Naď mal švagra Antona Tretinára,“ pokračuje „informátor“ v pomerne presnom informovaní o Naďovom rodinkárstve.

Za rok spoločného pôsobenia si bratia Naďovci spolu so švagrom Tretinárom zarobili z rozpočtu viac ako 250 000 eur. Vtedy Smer nebol mafiánskou stranou? Kedy sa ňou stal? Keď odišiel Naď slúžiť do Globsecu?Pisateľ statusu na FB profile Aukupro Sro

„…a Jaro sa o švagra postaral. Tretinár vycestoval do Bruselu ako šofér… Na výplatnej páske mu, ako šoférovi, svietila cifra cca štyritisíc eur mesačne… Podrhnuto, sečteno

I: Za rok spoločného pôsobenia si bratia Naďovci spolu so švagrom Tretinárom zarobili z rozpočtu viac ako 250 000 eur, teda štvrť milióna! Podrhnuto, sečteno

II: Vtedy Smer nebol mafiánskou stranou? Kedy sa ňou stal? Keď odišiel Naď slúžiť do Globsecu? Podrhnuto, sečteno

III: Kým idú eurá zo SMER-u, som Smerák, potom sa zasuniem do zadku Matovičovi a potom Hegerovi. Takže takýto charakter je bojovník proti Smer-u gróf Jaro Naď z Vaďoviec…“ zakončil skutočne zaujímavý status „pamätník“ straníckej minulosti „demokrata“ Jaroslava Naďa, ktorý sa ňou svojím demokratickým voličom, ale aj tým predchádzajúcich z OĽaNO, zrejme asi nepochválil. A načo by aj? Však veď išlo iba o takú maličkosť – o členstvo a o veľmi slušnom zárobkovom podniku pod hlavičkou Smeru-SD.

Zdroj: FB / Aukupro.sro/ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.