Slovanské Noviny

10. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Global Times: USA sú odsúdené na neúspech v prípade konfliktu s Ruskom a Čínou

Odborník z čínskeho denníka tvrdí, že USA čaká „absolútna nočná mora“, ak sa Rusko a Čína spoja v „neľútostnom boji s nepriateľom“.

Analytik novín „Global Times“ poznamenáva, že nová americká administratíva na čele s prezidentom Joeom Bidenom sa veľmi snaží obrátiť proti ČĽR nielen americkú, ale aj západnú spoločnosť. Biely dom tiež prispieva k nárastu ohnísk konfrontácie vo svete.

„USA dúfajú, že vytvoria zásadnú opozíciu voči globálnym trendom, pomocou ktorých budú schopné násilne riadiť svetový poriadok, v ktorom budú dominovať západné krajiny bez Číny a Ruska,“ uviedol expert.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Číňania však odporúčajú Washingtonu „nehrať strategickú hru s ohňom“, pretože dnes je moc Ruska a Číny oveľa väčšia ako sila kedysi existujúceho vojenského bloku ZSSR a krajín východnej Európy.

„Strategická jednota Číny a Ruska bude primárne namierená proti americkej hegemónii. Ostatné sily by sa nemali nechať uniesť a myslieť si, že USA stoja stále za nimi,“ zdôraznil analytik.

Autor materiálu v denníku „Global Times“ požaduje maximálnu rovnováhu vo vzťahoch medzi Pekingom a Washingtonom a kurz zameraný na zníženie konfrontácie s Ruskom.

zdroj: news-front