Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico už skôr vyzýval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby sa ku vládnej kríze postavila rázne a aby vyzvala premiéra Igora Matoviča na podanie demisie. Čaputová tak urobila až v utorok 23. marca, čo je podľa názoru skúseného politického harcovníka Fica už akosi neskoro.

Podľa názoru expremiéra Roberta Fica, hlava štátu urobila v utorok výzvou na odchod predsedu vlády Matoviča len to, na čo ju vyzýval už pred týždňom.
„Aj v politike platí, kto prvý dáva, dvakrát dáva, preto dnes, vzhľadom na stav krízy, jej slová už nemajú takú vážnosť a politickú silu, akú by mali pred niekoľkými dňami,“ myslí si šéf Smer-SD Fico.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte hoPodporiť terazUž od 1 € • jednorazovo
Uviedol, že je potrebné si uvedomiť akú „perfídnu hru“ hrá vládna koalícia. „Demisiu podalo niekoľko ministrov s vyhlásením, že po rekonštrukcii vlády sa chcú naspäť vrátiť na vládne stoličky. Legitímna je preto otázka: na čo je celý tento mesačný vládny cirkus, ak po rekonštrukcii vlády zostanú vo vláde prakticky tí istí členovia?“
„Odkazujem vládnej koalícii starú ľudovú pravdu, ale poviem ju slušnejšie: ak nefunguje masážny salón, treba vymeniť dievčatá, a nie postele,“ skonštatoval v utorok večer na margo krízy vo vládnej koalícii Robert Fico.
Fico okrem toho v utorok povedal, že ak zhodnotíme uplynulý rok a pozrieme sa na vládnutie Igora Matovič z ktorejkoľvek strany, vidíme podľa jeho názoru, že predstavitelia koalície sú odsúdení na permanentný konflikt.
„Sme svedkami množstva osobných útokov a animozít prakticky na dennej báze. Nikto z nich sa nestará o štát a občanov, ale len o seba a svoje egá, pričom denne nám zomiera takmer sto ľudí a celkové číslo už prekonalo hranicu 9000…“ V takomto zlom stave ako v súčasnosti sa podľa Roberta Fica Slovensko ešte nikdy nenachádzalo.
„Nemáme funkčnú ani stabilnú vládu, ľudia nie sú chránení a pomoc sa im nedostáva. Tento marazmus musí skončiť. Jediné riešenie sú predčasné parlamentné voľby,“ zopakoval dlhodobý postoj Smeru-SD predseda tejto opozičnej strany.
Zdroj: Hlavné Správy
Štáty EÚ schválili začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom
VIDEO: Brusel už nie je belgický ani európsky! Americký youtuber zdokumentoval inváziu imigrantov
Fico: Matrika zapíše len manželstvo muža a ženy. To, že iný zväzok uznajú v zahraničí, nič neznamená
Irán údajne v návrhu dohody s USA vyrokoval okamžité zastavenie bojov, zrušenie sankcií aj blokád, stiahnutie amerických síl, 300 miliárd dolárov na rekonštrukciu a uvoľnenie zmrazených financií.
„Rusko nemá záujem o konflikt s NATO,“ vyhlásil americký generál Alexus Grynkewich, ktorý je vrchným veliteľ spojeneckých síl Severoatlantickej aliancie v Európe
VIDEO: Žiadna konšpirácia. Šéfka amerických tajných služieb Tulsi Gabbardová oznámila šokujúcu správu, že USA financovali viac ako 120 tajných biologických laboratórií po celom svete, vrátane štyridsiatich na Ukrajine.
Prečo nový migračný pakt EÚ nerieši kľúčové problémy kontinentu
Pentagon sťahuje svoje jednotky z Európy
„Konzervatívny“ premiér Magyar otvoril dvere adopciám detí homosexuálnymi pármi
Rusko buduje vlastný orbitálny systém. Nebude horší ako Starlink, potvrdil Putin
Putin počas osláv Dňa Ruska: “Našim nepriateľom môžeme dať len jednu radu: nebojujte proti Rusku”
Kallasovej hrozné tajomstvo. Po Putinových slovách sa „zbláznila“. „Bude to viac než len rezignácia“
Prichádza veľká skúška pre planétu: Mohutné El Niño môže rozhýbať počasie po celom svete
Fico pritvrdil voči Bruselu: Slovensko si nenechá diktovať, ako má chrániť svoju identitu
Pred dvadsať siedmimi rokmi, 11. júna 1999, ruskí výsadkári v Bosne vyskočili na obrnené vozidlá a začali „Pochod na Prištinu“.
Čo je kľúčový nástroj na zvrhnutie nepohodlných vlád a vyvolávanie regionálnych konfliktov?
Rusko začne bojovať vážne. Začína sa špeciálna hra
Rekordne skorá žatva na Slovensku: Sucho urýchlilo úrodu, padol rekord
Rokliny v Slovenskom raji sú opäť otvorené
Orbán sa vracia! Ústavou ide zabojovať proti bruselskému Migračnému paktu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Fico: „Odkazujem vládnej koalícii starú ľudovú pravdu, ale poviem ju slušnejšie: ak nefunguje masážny salón, treba vymeniť dievčatá, a nie postele“
Fico: „Odkazujem vládnej koalícii starú ľudovú pravdu, ale poviem ju slušnejšie: ak nefunguje masážny salón, treba vymeniť dievčatá, a nie postele“
Fico: „Odkazujem vládnej koalícii starú ľudovú pravdu, ale poviem ju slušnejšie: ak nefunguje masážny salón, treba vymeniť dievčatá, a nie postele“