Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Erik Kaliňák (Smer-SSD) sa vracia k predvolebnej diskusii, do ktorej boli pozvaní mladí politici. Kaliňák v nej upozornil na to, že prezidentka rozdáva milosť drogovým dílerom a médiá hlavného prúdu klamú verejnosť s úmyslom kryť Zuzanu Čaputovú.

Na konkrétnom príklade ukázal, ako sa médiám darí manipulovať verejnú mienku, pričom polícia hovorí o takmer dvadsiatich kilách drogy. Kaliňák tiež konštatuje, že novinárka šíri dezinformácie, no v niečom s ňou predsa len súhlasí. Lenže tu prichádza na rad návrh Daniela Lipšica, ktorý Smer napadol na Ústavnom súde. Mladý člen Smeru-SSD sa vracia aj k videu zo Šiah, ktoré si podal aj policajný prezident. Pre neho má Erik Kaliňák jasný odkaz.

Drakonické tresty

Užívanie marihuany a vysoké tresty zaň sú vraj jednou z top tém mladých. Tu Kaliňák nesúhlasil s faktom, že vysoké tresty sú za používanie napríklad konopných mastí. Prezidentka podľa neho dávala amnestie aj ľuďom, ktorí drogu pestovali a predávali. Moderátorka argumentovala, že šlo aj o prepadnutie majetku, pričom neskôr, po relácii si vyjasnili, že pod prípadom konopných mastí mala moderátorka na mysli konkrétny prípad Jozefa Šipoša, ktorého sa chytili lídri PS a spustili petíciu, aby si ľudia mohli doma pestovať päť rastlín na osobné použitie.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Erik Kaliňák hovorí o fakte, že výroba masti, olejov a potravinových doplnkov z konope, je celkom legálna. „Produkty z konope sú predsa bežne dostupné. Pán Šipoš nebol stíhaný za výrobu masti. Nebol stíhaný za užívanie, alebo držanie menšieho množstva drog, ale za ich výrobu a to v nezvyčajne veľkom rozsahu,“uvádza Kaliňák s tým, že na Šipošovej farme našla polícia 18 kilogramov sušenej marihuany. To je podľa mladého Smeráka množstvo, ktoré stačí na výrobu desaťtisícov dávok, za viac, ako 100-tisíc eur.

To nebolo všetko

Kaliňák spresňuje, že okrem toho u Šipoša našli aj syntetickú drogu podobnú pervitínu a prokuratúra mu obchodovanie s vypestovanou rastlinou.

Napriek tomu, že moderátorka podľa Kaliňáka šíri dezinformácie, v niečom s ňou súhlasí. Pán Šipoš podľa neho nepatrí k nejakej organizovanej skupine, ktorá by na drogovom biznise zarábala milióny a pri ktorej je nutný trest prepadnutia majetku.

Rozhodoval aj Ústavný súd

„Lenže bol to práve Daniel Lipšic, ktorý zaviedol do trestného zákona prepadnutie celého majetku. Nie majetku získaného nelegálnou činnosťou, ako obligatórny trest, ktorý sudca musí povinne uložiť,“ vysvetľuje Kaliňák s tým, že Smer tento obligatórny trest napadol na Ústavnom súde už pred takmer troma rokmi. Ústavný súd podľa Kaliňáka nechcel dať za pravdu Robertovi Ficovi a tak oslovil predsedu Ústavno-právneho výboru NR SR, aby parlament zmenil trestný zákon.

Robert Fico (Smer-SSD) 13. septembra prišiel so šokujúcou nahrávkou. Hamranovi ľudia nielenže nestrážia zelenú hranicu, oni nestrážia ani hraničné prechody! A tak sa pokojne môže stať, že sem budú prúdiť kamióny plné utečencov, ktoré vlastne nemá kto zachytiť! „Absolútna väčšina nelegálnych migrantov prekročí slovenskú hranicu cez oficiálne hraničné priechody, na ktorých nie je ani nohy policajta či vojaka. Ochrana hraníc je dnes nevyhnutnosťou, a preto sme zvolali mimoriadnú schôdzu NR SR, aby vláda zaviedla prísne hraničné kontroly!“ Napísal v krátkom statuse a pripojil video, v kotorom bolo zachytené auto s niekoľkými ilegálnymi migrantmi.

Hamran bránil prevádzača

Kaliňák sa vrátil aj k tlačovej besede Štefana Hamrana, ktorý na margo Ficovho videa zo Šiah hovoril nie o prevádzačovi, ale o poctivom prepravcovi, ktorý si na hranici veľmi zodpovedne riešil mýto a fakt, že vo vozidle boli migranti, považuje Hamran za blud. Kaliňák teda ukázal zostrih videa, kde v spornom aute označil hneď niekoľko „bludov“, teda ilegálnych migrantov.

„To, že prevádzač si kúpi diaľničnú známku z neho ešte nerobí poctivého prepravcu, ale to by ste sa museli zaujímať o problémy migrácie priamo na hranici. A nie od stola z Bratislavy,“ uzatvára Kaliňák.

https://www.facebook.com/v12.0/plugins/post.php?app_id=321464901796947&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df36429aab898736%26domain%3Dwww.hlavnydennik.sk%26is_canvas%3Dfalse%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fwww.hlavnydennik.sk%252Ff1f2596cddb320c%26relation%3Dparent.parent&container_width=0&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fkalinakerik%2Fvideos%2F683292320516720%2F%3Fextid%3DCL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&locale=sk_SK&sdk=joey&show_text=true&width=500

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d