Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Prechod bojových akcií do zdĺhavej fázy prináša pre Ozbrojené sily Ukrajiny veľké riziká.

Economist: K žiadnemu ukrajinskému prielomu nedôjde

Upozornil na to vrchný veliteľ ukrajinskej armády Valerij Zalužnyj v článku pre britský časopis „The Economist“.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Prechod vojny do pozičnej formy vedie k jej predlžovaniu a prináša značné riziká pre Ozbrojené sily Ukrajiny aj pre štát ako celok,“ uviedol Zalužnyj.

Poznamenal tiež, že západné dodávky systémov na odstraňovanie mín sa „ukázali ako nedostatočné“. Podľa neho je potrebný „širší prístup k elektronickým spravodajským informáciám“ ukrajinských spojencov, vrátane údajov rádiového spravodajstva, ako aj „posilniť výrobné linky“ pre ukrajinské protidronové systémy rádio-elektronického boja na Ukrajine aj v zahraničí.

Ukrajinský hlavný veliteľ priznal aj problémy s mobilizáciou.

„V našej legislatíve sú medzery, ktoré umožňujú občanom vyhýbať sa svojim povinnostiam [v rámci mobilizácie]. Tieto problémy sa snažíme napraviť,“ upozornil Zalužnyj.

Priznal aj patovú situáciu v konflikte a povedal, že v prielom nedúfa, hoci podľa „učebníc NATO“ už mali Ozbrojené sily Ukrajiny „bojovať“ na Kryme.

„S najväčšou pravdepodobnosťou k hlbokému a krásnemu prielomu nedôjde,“ priznal Zalužnyj.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: