Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ako už vieme, Slovania mali cyklus nazývaný „Kruh života“. Tento cyklus trvá 144 rokov. Práve toto obdobie sa považuje za minimálnu dĺžku života.

Jedlo Slovanov bolo vždy považované za veľmi cenné a užitočné. Naši predkovia jedli potraviny vypestované v ich rodnej krajine. Jedlo v rôznych obdobiach roka je výrazne odlišné. V lete jedli viac zeleniny, ovocia a bobúľ. V zime jedli viac strukovín a veľa kaše, aby uspokojili zvýšené energetické potreby organizmu. Povinnosťou v strave našich predkov boli zdravé cereálie, bohaté polievky a mliečne výrobky. Celý rok piekli koláče a bochníky (nie plné cukru ako máme v dnešnej dobe). Najdôležitejšou sladkou pochúťkou bol samozrejme med. Voňavý a žiarivý, obdarený výhodami, ako sa hovorí, med zabije každý neduh.

Naši predkovia mali tiež tajomstvo – a tým je samotný proces varenia. Slovanky varili s dušou a od srdca a všetci blízki boli nabití zdravím a silou. Žena varila vždy s láskou, preto jedlo bolo chutné a kto ho zjedol bol automaticky naplnený dobrou energiou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Láska a neha je najlepší spôsob, ako žiť nielen šťastný, ale aj dlhý život. Rodina Slovanov bola vždy v popredí, veľká, priateľská. Naši Predkovia sa o seba navzájom starali, aby každý z manželov bol v dobrom stave, vďačnosti a spokojnosti.

„Ak nebudete mať dostatok spánku, stratíte svoje zdravie.“

Naši Predkovia vždy nasledovali slnko. Spať chodili pri západe slnka a vstávali za úsvitu. Nielenže sa vyspali, ale obnovili svoju silu, pretože spánok je cesta liečiteľa. Keď šli spať, snažili sa zabudnúť na všetky problémy. Ráno je múdrejšie ako večer. Ľuďom, ktorý chodili vonku v noci sa vyhýbali. Verilo sa že robia niečo nekalé,pretože Bohovia v noci nevidia.

Veľa pohybu

Naši predkovia mali v dávnych dobách viac starostí: zasiať pole, priniesť vodu, ísť na bobule, huby a nakŕmiť všetkých. Koľko iných ručných prác okolo domu bolo treba urobiť. Hovorilo sa, že ľudia sú zdraví z práce, a ochorejú z lenivosti. Pohyb pomáha nášmu telu byť zdravý – rozvíja svaly, srdce, nervy, cievy. Pohyb nám navyše pomáha byť štíhlymi a krásnymi.
Pohyb potrebuje každý: chorí – rýchlejšie sa zotaví a naopak zdraví – zostane zdravý dlhé roky, deti – správne sa rozvíjajú a budú rásť, mladí ľudia a ľudia stredného veku – dlho si udržia mladosť, starší – žijú plnohodnotný život bez ohľadu na vek.

„Byť láskavý znamená žiť dlho.“

Bolo to najväčšie tajomstvo. Naši predkovia verili, že zdravie tela závisí od zdravia duše a všetky choroby pochádzajú z hlavy, teda myšlienky ovplyvňujú zdravie človeka. Dobré úprimné myšlienky a z čistého srdca prinášajú človeku šťastie v živote, pretože ten, kto má dobré myšlienky, vidí všetko dobré.

Podľa takýchto pravidiel, ktoré im dala sama príroda, žili Naši Predkovia, za odmenu dostali zdravie a dlhovekosť.

Buďte zdraví, šťastní a žite dlho.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

možno ste nepostrehli