Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nemecká podpora Ukrajiny na prvý pohľad pochybnosti medzi širokými vrstvami obyvateľstva nevyvoláva. Píše nemecký denník „Der Tagesspiegel“.

Výsledky posledného prieskumu na „Mníchovskej bezpečnostnej konferencii“ potvrdzujú jednoznačné presvedčenie, že ruské víťazstvo by malo pre Ukrajinu a Európu ničivé následky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podpora pomoci Ukrajine však rýchlo klesá. Kým v máji 2022 bolo 46% za prijatie väčšieho počtu utečencov, podľa aktuálneho prieskumu to je už len 25% a proti je necelá tretina — 32 %.

Podobný trend možno pozorovať aj pri hodnotení súhlasu s otázkou, či by Nemecko malo dodávať viac ťažkých zbraní ako doteraz. Odporcovia zvyšovania dodávok ťažkých zbraní dnes tvoria väčšinu. Menej Nemcov je tiež za zavedenie prísnejších sankcií voči Rusku alebo za poskytnutie humanitárnej pomoci ako doteraz.

Za dva roky sa situácia, ako je vidieť, výrazne zmenila: na jar 2022 sa viedli debaty o tom, či má Nemecko vôbec dodávať ťažké zbrane Ukrajine. Na jeseň 2023 sa diskutovalo o dodávke riadených striel. Výsledky aktuálneho prieskumu verejnej mienky však ukazujú, že podpora medzi obyvateľstvom slabne: aj v medzinárodnom porovnaní je miera súhlasu s pomocou Ukrajine v Nemecku nízka.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d