Slovanské Noviny

6. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

13.11.2020

Simon pracoval na testovaní dva dni, Erik Považský tiež dva dni a Oliver Kamenický pracoval v sobotu od šiestej ráno do 22. hodiny.

Traja spolužiaci zo Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši Erik, Simon a Oliver chceli pomôcť pri celoplošnom testovaní. Napriek tomu, že pri odberoch dreli dlhé hodiny, oznámili im, že za prácu nedostanú zaplatené. Vraj preto, že ešte nemajú maturitu.

Simon pracoval na testovaní dva dni, Erik Považský tiež dva dni a Oliver Kamenický pracoval v sobotu od šiestej ráno do 22. hodiny. „V nedeľu ho už nepotrebovali, inak by šiel. Syn pracoval v Poprade, v mestskej časti Matejovce, kde mali byť dva odberné tímy, no keďže ten druhý sa nedostavil, zdravotná sestra a môj syn museli spraviť prácu za dve odberné miesta,“povedala Oliverova matka Miriam Kamenická.

Oklamaný a zneužitý?

Podľa Kamenickej všetci traja chlapci vyplnili pred testovaním na webe dotazník, akú školu študujú, aký odbor a v ktorom sú ročníku, plus iniciály a kontaktné údaje. Pred testovaním Oliverovi telefonovali, aby prišiel pracovať – asistovať, zadarmo, nie ako odborný personál, s čím podľa jeho matky nesúhlasil.

„V piatok mu volali, že bude v administratíve a zaplatia mu to. Ešte vravel, že ak mu ráno nedajú podpísať dohodu, vráti sa domov. Ráno mu povedali, že nie je vedený v administratíve, ale ako odborný personál, na čo im povedal, že je len študent. Oni na to, že to je v poriadku, lebo bude pracovať so zdravotnou sestrou. Obliekli ho do skafandra, sestra odoberala vzorky a on vyhodnocoval. Pracoval 15 hodín,“ opisuje mama Kamenická. Podľa nej Oliver podpísal dohodu o vykonaní práce, kde má sľúbenú odmenu 7 eur za hodinu.

„Dohoda je podpísaná so zamestnávateľom – Ústrednou vojenskou nemocnicou v zastúpení jej riaditeľom Vladimírom Lengvarským a je tam jeho elektronický podpis,“ dodáva Kamenická.

Oliver aj spolužiaci preto očakávali, že za vykonanú prácu dostanú to, čo im patrí. To sa však podľa Kamenickej mýlili. „Simonovi a Erikovi telefonovali vojaci, že im za prácu nezaplatia, pretože ešte nezmaturovali a nemajú ukončené zdravotnícke vzdelanie. Syn mal od nich zmeškané dva hovory a keďže patrí do rovnakej skupiny študentov, predpokladáme, že mu rovnako nechcú zaplatiť,“ dodala Kamenická.

Podľa nej Oliver spolu s tímom spravil v Matejovciach takmer šesťsto odberov. „Ako sa asi cíti? Vystihujú to najviac dve slová – oklamaný a zneužitý. Štát spravil chybu, bol vo veľkej núdzi, tak vedome zneužil tínedžerov. Ja som tomu ani nechcela veriť, hlavne keď som v ruke držala dohodu podľa Zákonníka práce,“ uzavrela Kamenická.

Je to nečestné

Erik Považský, spolužiak Olivera Kamenického pracoval na odbernom mieste v Liptovskom Hrádku, v športovej hale. Pracoval od soboty rána 31. októbra až do nedele do večera. „Bol som tam už o 6.15 a testovalo sa do 22. hodiny. Dochádzal som, takže denne som najazdil autom okolo sto kilometrov. Keď som podpisoval zmluvu, všetko v nej bolo, aj to, že preplatia náklady na cestovanie,“ hovorí Považský s tým, že zatiaľ nedostal žiadny dokument o tom, či peniaze dostane, alebo nie, informáciu, že mu zaplatené nebude sa dozvedel od vojaka, ktorý bol v odbernom tíme.

Prekážkou má byť jeho neukončené vzdelanie. Rovnakú informáciu od vojska dostal aj jeho spolužiak Simon. „Mal by som za oba dni aj za náklady dostať približne 820 eur. S peniazmi som mal, samozrejme, plány, pôjdem na vysokú školu a tam by sa mi zišli,“ konštatuje Považský s tým, že rozhodne nešlo o jednoduchú prácu, najmä v prvý deň, keď sa v radoch pred odberovým miestom čakalo aj dve hodiny.

Vyhodnocoval vzorky a oboznamoval ľudí s výsledkami. Erik vraví, že sa cíti podvedený. „Je to taký podraz. Keď máte 19 rokov a takto vás oklamú hneď ako vyjdete školu a idete si hľadať brigádu, len aby ste zarobili nejaké peniaze, tak je to také… nečestné,“ uzavrel Považský.

Stanovisko vojenskej nemocnice

Podľa Petry Diškovej, hovorkyne Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku v súčasnosti prebieha spracovanie podkladov pre výplatu odmien z prvého kola celoplošného testovania.

„Následne budú spracovávané podklady z testovania v dňoch 7. a 8. novembra. Vzhľadom na obmedzené kapacity personálneho oddelenia nemocnice momentálne nevieme určiť presný termín, kedy budú všetky podklady finálne spracované. Ku každému prípadu uzatvorenej dohody o vykonaní práce bude Ústredná vojenská nemocnica Ružomberok pristupovať individuálne v súlade s platnými právnymi predpismi, a v prípade, že vyplateniu odmeny nebráni žiadna zákonná prekážka a táto im prináleží, bude aj vyplatená,“ konštatuje Dišková.

Zdroj: pravda.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: