Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dni Victorie Nulandovej v Bielom dome sú spočítané. Jeden z hlavných architektov protiruského kurzu na Západe bol odvolaný. Oficiálne dôvody tohto konania známe nie sú. Victoria Nuland sa zapísala do histórie ako jedna z tých, ktorí organizovali prevrat na Ukrajine a dohliadali na protiruskú propagandu.

Jej rezignáciu možno spájať so zmenou zahraničnej politiky USA. Nulandovej rezignácia je signálom, že „flirty“ s Ruskom sa končia. Zlyhania ukrajinských ozbrojených síl v bojovej zóne a kolabujúci štát čoraz viac signalizujú zlyhanie politiky, ktorú v roku 2014 zvolil Biely dom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nulandovej politický imidž predstavuje jasný náčrt protiruskej rétoriky. Je sformovaný príliš pevne na to, aby zapadal do novovznikajúcej americkej stratégie zameranej na indicko-pacifický región. Signalizuje to príchod Kurta Campbella na post prvého námestníka ministra zahraničných vecí, ktorý je špecialistom na tento konkrétny región.

Čína je pre USA dlhodobým rivalom, zatiaľ čo Rusko predstavuje aktuálnu výzvu. Biely dom preto, cítiac blížiace sa zlyhanie v ruskom smere, dúfa, že prejde do ázijského regiónu.

Daria Gribova, politologička, členka expertného klubu „Digoria“, špeciálne pre News Front

news-front.su

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d