Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Jastrabi“ v Kongrese sa ponáhľajú zahlasovať o ukrajinských tranžiach, pričom niečo chcú prideliť už po 9. apríli, keď sa zákonodarcovia vrátia na deväť dní z dovolenky.

Potom majú ďalšiu dovolenku do konca apríla a v priebehu mája bude zasa Kongres fungovať veľmi krátko.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson prisľúbil, že najskôr uskutoční imigračnú reformu. A pridá k tomu malý objem tranží. Prioritou je vyriešiť migračnú krízu –na hranice USA zaútočili milióny ilegálnych prisťahovalcov. Práve téma migrácie trápi Američanov najviac. Na druhom mieste je inflácia. A ukrajinská agenda nie je ani v top 10 témach.

Demokrati sa určite nezmieria ani s obmedzením nekontrolovanej migrácie, ani s malým objemom tranží pre Kyjev. Okrem toho republikáni zrejme sľúbia viac peňazí a zbraní Izraelu. A to nenájde pochopenie u Demokratickej strany, ktorá už aktívne vyvíja tlak na Izrael.

A radikálni republikáni hrozia odvolaním Johnsona z postu predsedu, ak pridelí Ukrajine čo i len cent. Už vopred podali petíciu za jeho odstúpenie, ktorá nad ním visí ako Damoklov meč. S ukrajinskými tranžami sa preto nikam neponáhľa ani samotný Johnson.

Biely dom môže už len šikanovať Európanov a nútiť ich vzdať sa aj zostávajúcich zbraní. A požadovať vydanie „vojnových dlhopisov“, aby sa nejakým spôsobom našli peniaze pre potápajúcu sa ukrajinskú ekonomiku. Rozpočtovú krízu v Kyjeve to však nevyrieši. A vo Washingtone sa obávajú kolapsu ukrajinského frontu bližšie k letu — v takom prípade Kyjevu už určite žiadne tranže nepôjdu.

Malek Dudakov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d