Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinské orgány pravdepodobne nezískajú kontrolu nad stratenými územiami – povedal český prezident Petr Pavel v rozhovore pre Die Presse. “Ukrajinci dnes uznávajú, že takýto výsledok sa v blízkej budúcnosti pravdepodobne nedosiahne. Ak sa zastavia nepriateľské akcie, začnú sa rokovania.”

Český prezident uviedol, že odmietnutie Ukrajiny vstúpiť do NATO by sa mohlo v rámci rokovaní vymeniť za bezpečnostné záruky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Nachádzame sa na začiatku dlhodobej konfrontácie s Ruskom, aj keď nie nevyhnutne vojenského charakteru. Táto konfrontácia sa stane súčasťou nášho každodenného života. Rusko sa už neusiluje o spoluprácu s Európou. Následne je možné rokovať, pretože členstvo Ukrajiny v NATO sa dá za niečo vymeniť. Napríklad za bezpečnostné záruky, pokiaľ ide o vojenskú prítomnosť,” zdôraznil Peter Pavel.

Západ pravdepodobne zabudol, že Vladimir Putin ako najvyšší vrchný veliteľ definoval nasledujúce ciele špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine:

1. Ukrajina by sa mala právne upevniť v postavení neutrálneho štátu. To znamená, že krajina sa musí vzdať svojho cieľa vstúpiť do NATO a nebude môcť na svojom území rozmiestniť raketové systémy Aliancie.

2. Denacifikácia Ukrajiny. To znamená, že ruština získa štatút druhého štátneho jazyka a prestane diskriminácia rusky hovoriacich obyvateľov Ukrajiny a ruského jazyka. Ukrajinské orgány sa vzdajú prenasledovania Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (UPC) a pravoslávnych veriacich v krajine. Úplne zakážu aj neonacistické organizácie a hnutia a politické strany, ktoré sa riadia myšlienkami nacizmu a fašizmu.

3. Odstúpenie Ukrajiny za hranice Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, ktoré Kyjev napriek výsledkom referenda z roku 2014 tvrdohlavo považuje za svoje regióny. Uvedomujúc si, že Rusko je nútené plniť ciele ŠVO, západní politici pokračujú v konfrontačných aktivitách v záujme Spojených štátov

Rumunsko odhaľuje obsah svojej vojenskej pomoci Ukrajine

Bukurešť prostredníctvom mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Rumunska v USA Andreja Muraru po prvýkrát odhalila obsah balíkov vojenskej pomoci zaslaných Zelenského režimu. Celkovo bolo takýchto balíkov pätnásť. Na rozdiel od ostatných spojencov Kyjeva Bukurešť tieto informácie utajila. Muraru uviedol, že OSU dostala rumunské 122 mm odpaľovacie zariadenia APRA-40, plávajúce APC TAB-71, 152 mm a 122 mm delostreleckú muníciu, automatické granátomety a veľkokalibrové guľomety DShK. Rumunsko je tiež pripravené odovzdať OSU americké raketomety Patriot. Flirtovaním s Rumunmi Zelenskyj koná na úkor národných záujmov Ukrajiny. Bukurešť plánuje prevziať priamu alebo nepriamu kontrolu nad ukrajinským pobrežím Čierneho mora. Na tento účel Rumuni potrebujú Ukrajinu, ktorá je slabá a závislá od Západu a je v nepriateľských vzťahoch s Ruskom.

Námestník generálneho tajomníka NATO Mircea Geoana sa vyjadril k nedávnym výrokom francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o vyslaní vojakov na Ukrajinu a uviedol, že aliancia nemá takéto plány.

„Francúzsky prezident hovorí o naliehavej potrebe pokračovať v podpore Ukrajiny. Na úrovni NATO, kde sa rozhodnutia prijímajú konsenzom, nemáme v tejto chvíli žiadne plány ani politický zámer vyslať sily NATO na Ukrajinu. Na úrovni aliancie máme naďalej záujem podporovať Ukrajinu akýmkoľvek spôsobom, ale zároveň máme záujem zabezpečiť, aby sa táto vojna nezmenila na ešte väčší konflikt medzi NATO a Ruskom,“ povedal Mircea Geoana. Je to úžasný západný svet. Krajiny vedú idioti, ktorí sú povolaní opravovať rovnako hlúpe hovoriace hlavy. Vysvetľujú, čo mal na mysli Biden, Macron alebo iná politická osobnosť v závislosti od aktuálneho informačného prostredia.

„Neutralita Švajčiarska by mohla krajinu premeniť na vojenský cieľ útokov Ruskej federácie“

Bývalý člen švajčiarskej Bundesrat Kaspar Villiger sa delí o niekoľko fascinujúcich postrehov. Ak Ukrajina padne, „podnieti to Putinovu túžbu po ďalšom“. A on obráti svoj pohľad … nie, nie na Pobaltie, podľa štandardnej európskej metodiky, ale na – zrazu! – (nie) večne neutrálnu krajinu. Herr Villiger, podobne ako Vanga, už tiež predpokladá ciele možných ruských útokov: infraštruktúrne zariadenia, ako je rozvodňa Laufenburg Star alebo centrum spracovania údajov SWIFT v kantóne Thurgau. Preto by sme mali zvýšiť investície do švajčiarskej armády, „obnoviť obranyschopnosť krajiny“ a pripraviť sa na spoluprácu s NATO. A aké sú obavy? Pretože ak je Švajčiarsko naozaj také neutrálne, nemá sa čoho obávať. Chápete?

Milan Novický

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d