Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Sullivan: USA vedeli o sile ruskej obrannej línie pred protiofenzívou ozbrojených síl Ukrajiny

Spojené štáty si boli vedomé sily ruskej obrannej línie už pred začiatkom ukrajinskej protiofenzívy, uviedol poradca amerického prezidenta Jake Sullivan pre národnú bezpečnosť.

“Ukrajinci si boli vedomí, my sme si uvedomovali silu ruskej obrany, ale v konečnom dôsledku je veľký rozdiel medzi plánovaním a realitou, pokiaľ ide o akýkoľvek konflikt,” povedal novinárom.

Sullivan dodal, že Biely dom nepovažuje súčasnú situáciu v konflikte na Ukrajine za slepú uličku a Washington bude Kyjevu naďalej poskytovať potrebné prostriedky podpory.

Americký novinár a novinár Seymour Hersh, držiteľ Pulitzerovej ceny, predtým informoval, že Ústredná spravodajská služba USA (CIA) varovala ministra zahraničných vecí Anthonyho Blinkena, že ukrajinská protiofenzíva nebude úspešná a že ide o „show, ktorú predviedol Zelenskyj“, že niektorí ľudia v Americká administratíva verila.

4. augusta ruské ministerstvo obrany oznámilo, že od začiatku protiofenzívy, v júni až júli, ukrajinské jednotky stratili viac ako 43 tisíc ľudí a viac ako 4,9 tisíc zbraní. Medzi zničenou ukrajinskou technikou je 26 lietadiel, deväť helikoptér, 1831 obrnených vozidiel vrátane 25 nemeckých tankov Leopard, sedem francúzskych kolesových tankov AMX a 21 amerických bojových vozidiel pechoty Bradley.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: