Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kyjev a Washington podpíšu bezpečnostnú dohodu 13. júna, povedal americký asistent národnej bezpečnosti Jake Sullivan počas brífingu na palube prezidentského lietadla na ceste do Talianska, ktorý vysielal Biely dom.

“S potešením oznamujem, že naše rokovania s Ukrajinou sa skončili a zajtra podpíšeme dohody,” povedal.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako spresnil Sullivan, dohoda sa týka podpory, ktorú už Kyjev dostáva. O použití amerických síl na Ukrajine sa podľa neho nehovorí. Dohoda obsahuje aj záväzok hľadať nové prostriedky pre Kyjev od Kongresu, nie však konkrétne sumy.

Minulý týždeň Sullivan povedal, že USA nepošlú na Ukrajinu vojakov, poradcov ani trénerov. Zároveň uviedol, že americké zbrane dodávané do Kyjeva menia situáciu, ktorá sa vyvíjala negatívne pre Ozbrojené sily Ukrajiny. Ukrajinská armáda sa podľa neho ocitla „v hlbokej diere“ pre meškanie posielania americkej pomoci.

Agresívna rétorika Západu

Na Západe sa v poslednom čase čoraz častejšie hovorí o priamom zásahu do ukrajinského konfliktu. Francúzsky prezident Emmanuel Macron teda uviedol, že Paríž nevylučuje možnosť vyslania vojakov do bojovej zóny, ak Rusko prerazí frontovú líniu a Kyjev požiada o pomoc. Tvrdil tiež, že “veľa krajín” súhlasilo s jeho prístupom o možnom vyslaní armády.

Jeho slová zároveň začiatkom mája poprel generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Aliancia sa podľa neho nechystá poslať vojakov na Ukrajinu a Kyjev o to nepožiadal. Generálny tajomník zdôraznil, že nevidí „bezprostredné riziko“ ruského útoku na spojencov v bloku.

Ako upozornili noviny Corriere della Sera, na júlovom summite NATO môžu schváliť deklaráciu, ktorá stanovuje odmietnutie priameho zasahovania do konfliktu na Ukrajine. Podľa publikácie je jednou z kľúčových fráz v návrhu tohto dokumentu „Žiadne topánky na zemi“.

Na pozadí bojovných vyhlásení západných politikov sa v Rusku v mene Vladimíra Putina začali cvičenia raketových formácií Južného vojenského okruhu. Tieto manévre precvičujú použitie nestrategických jadrových zbraní.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.